Kripto HaberleriHaberlerElon Musk'ın Twitter'ı Satın Almasıyla İlgili Gelişme Yaşandı: Yeni Bir İddia Geldi!

Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Almasıyla İlgili Gelişme Yaşandı: Yeni Bir İddia Geldi!

Takip et

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alacağının kesinleşmesinin ardından konuyla ilgili olarak yeni iddialar ortaya atıldı.

“Musk’ın Twitter’ın Yeni CEO’su Olarak Atanması Muhtemel”

CNBC’ye konuşan kaynaklara göre, Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın alımının işlemlerinin tamamlanmasının ardından şirketin geçici CEO’su olarak görev yapması planlanıyor.

SEC’ye bugün yapılan başvuruda, Musk’ın arkadaşlarından ve diğer yatırımcılardan Twitter’ı satın alabilmek için 7.14 milyar dolarlık hisse senedi taahhüttü aldığı ortaya çıktı.

Yapılan taahhütler Oracle kurucu ortağı Larry Ellison’ın 1 milyar dolarından, SpaceX yatırımcısı Honeycomb Asset Management’ın 5 milyon dolarına kadar değişen fiyat aralıklarında seyretti.

Bununla birlikte Twitter kurucusu ve Bitcoin savunucusu Jack Dorsey’in de Musk’a destek verebileceği söylendi.

Elon Musk Twitter CEO’su Olması Durumunda Mevcut CEO’nun Tepkisi Ne Olacak?

Twitter’ın mevcut CEO’su Parag Agrawal geçtiğimiz Kasım ayında şirketi Dorsey’den devralmasının ardından şirketin başında oldukça kısa bir süre geçirmiş olacak.

Agrawal şimdiye kadar yaptığı açıklamalarında Musk’ın şirketi satın almasıyla birlikte bir liderlik değişimi olup olmayacağına dair bir bilgi vermemişti.

Geçtiğimiz ay ise Reuters, konuyla ilgili bir kaynağa dayandırdığı haberinde Musk’ın yeni bir CEO’yu çoktan ayarladığını iddia etmişti.

Ayrı bir Reuters haberine göre Agrawal, geçen ay şirket çapındaki bir toplantısında çalışanlara Twitter’ın geleceğinin Musk altında belirsiz olduğunu söyledi.

Agrawal, şirketin Musk devraldığında eski ABD Başkanı Donald Trump’ın platforma dönmesine izin verip vermeyeceği sorulduğunda, “Anlaşma kapandığında platformun hangi yöne gideceğini bilmiyoruz” demişti. Trump geçen yıl Twitter’dan kalıcı olarak uzaklaştırılmıştı.

Musk’ın Twitter’ı satın alımı şirket için kritik bir dönemde gerçekleşti. Agrawal Twitter’ın günlük aktif kullanıcı sayısını artırmayı ve müşterilere yeni ürünler sunmayı hedeflediğini söylemişti.

Şirket son kazanç raporunda geçtiğimiz yılın aynı periyoduna göre aktif kullanıcı sayısını %15.9 yükseltmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları