Dogecoin

Elon Musk’lı Dogecoin (DOGE) Dolandırıcılığı Tepki Çekti!

Hint Tıp Birliğinin resmi Twitter hesabı hacklenip, DOGE dolandırıcılığı için kullanıldı.

Kripto para sektörünün en etkili, dünyanın ise en zengin ismi olan Elon Musk, bu sefer pek iyi olmayan bir durumla anılıyor. Elon Musk şu an Twitter’ın da en ünlü isimlerinden birisi ve bu sebeple dolaylı yoldan hedef olabilmekte. Dogecoin (DOGE) ve Elon Musk arasındaki bağ da dolandırıcıların bu ikisini birden hedeflemesine neden oldu.

Sahte Elon Musk, DOGE Kitlesine Seslendi

Hindistan’ın en büyük sağlık kurumlarından olan Hint Tıp Birliği (IMA), Twitter’da saldırıya uğradı. IMA’in resmi Twitter hesabı hacklendi. Dolandırıcılar pazar günü ilgili hesabı hacklendikten sonra mavi tikli ve onaylanmış hesabın adını Elon Musk olarak değiştirdi.

Dolandırıcıların kullandığı yöntem ise bu sefer klasiğin biraz dışarısında kaldı. Normalde sadece Bitcoin (BTC) odaklı dolandırıcılık yapan isimler şimdi ise DOGE’u da bunun içine dahil etti. Dolandırıcılar, 5.000 Bitcoin, 100.000 Ethereum ve 100 milyon DOGE vaat ederek yine binlerce kullanıcıya ulaşmayı ve bunları dolandırmayı hedefledi.

Dolandırıcıların kullandıkları Twitter hesabı şu an eski haline getirildi ve IMA Başkanı Dr. Sahajanand Prasad Singh, konu hakkında yaptığı açıklamada buna karşı çok sert adımlar atılacağını vurguladı. Singh, söz konusu kişilere karşı “sert eylemler” alınması ile bile kalnımayacağını ve sonuçların çok yakında görüleceğini ifade etti.

Dolandırıcılar daha önce Hindistan Başbakanının bile Twitter hesabını hacklemiş ve 73,4 milyon takipçiye yönelik dolandırıcılık odaklı kripto para paylaşımları yapılmıştı.

İlgili Haber
Başbakanın Hesabını Hacklediler! Bitcoin Propagandası Yaptılar!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu