HaberlerKripto ParaBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

En Büyük 100 Bankanın 55’İ Kriptoya Yatırım Yaptı!

Bankalar geleceğe yatırım yapıyor.

2021 yılında yatırımcıların Bitcoin ve kripto paralara yönelik artan ilgisi pek çok bankanın bu sektöre yönelmesine neden oldu.

Bu alandaki pastadan pay almak isteyen ABD’li pek çok bankanın kripto para ticareti için özel hizmetler sunmaya başladığına şahit olduk.

Bankaların bu ilgisinin nedenlerini araştıran Blockdata bu konuda bir rapor hazırladı. Blockdata’nın araştırmalarına göre bankalar sadece ticaret hizmeti sunmakla yetinmedi.

Yönetimi altındaki varlıklara göre ilk 100 banka sıralamasında yer alan bankaların 55 tanesi kripto para birimlerine veya bu alanda faaliyet gösteren şirketlere doğrudan veya dolaylı olarak yatırım yaptı.

Bu alanda yatırım yapılan şirket sayısı bakımından en aktif bankalar sıralaması şu şekilde; Barclays, Citigroup, Goldman Sachs, JP Morgan ve BNP Paribas.

Araştırmada bu bankaların ne kadar yatırım yaptıkları bilgisi yer almadı. Ancak bankaların dolaylı olarak katıldıkları fonlama turlarının miktarlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Blockdata bankaların en çok ilgi duydukları alanın kripto para saklama hizmetleri olduğunu ifade ediyor. Bankalar en çok bu alana yatırım yaptı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Sallayin sallayin


Başa dön tuşu