BitcoinEkonomiHaberler

En Büyük Bitcoin Fonu Grayscale Yeni Bir ETF Başlattı!

Grayscale geleneksel piyasalara açılıyor.

Digital Currency Group’ın sahibi olduğu New York merkezli Bitcoin ve altcoin fonu Grayscale, Bloomberg Grayscale Future of Finance (BGFOF) endeksini izleyen ilk borsa yatırım fonunu başlattı.

Grayscale hali hazırda 643 bin Bitcoin ve 3.11 milyon Ethereum tutan en büyük kripto para fonlarından birisidir. Grayscale’in yönetimi altındaki varlıkların değeri yaklaşık 38 milyar dolardır.

Grayscale söz konusu fonun ABD Bankası tarafından yönetileceğini ve GFOF koduyla işlem göreceğini söyledi.

BGFOF fonu iki şirket arasında Ocak ayında başlatıldı ve 22 finansal hizmet şirketinin dijital ekonomideki performansını takip ediyor. Şirketlerin arasında Silvergate Capital, Paypal, Coinbase Global, Block (Square) ve Robinhood gibi dev isimler yer alıyor.

Bir Sonraki Aşamaya Geçiyoruz

Grascale ilk hisse senedi ETF’sini piyasaya sürerek sadece kripto para alanında değil, ana akım pazarlarda da yer alacağının sinyalini veriyor.

Söz konusu fonun GFOF yatırımcılarının yeni sermaye havuzlarına erişimini kolaylaştıracağı ve maliyetli aracılara olan ihtiyacı azaltacağı ifade edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein şunları söyledi:

“Grayscale kendisini dijital para birimi yatırımında küresel bir lider olarak konumlandırmış olsa da, finansın geleceği çok daha geniş bir yetki gerektiriyor.

Bu ürün [GFOF], tarihsel güçlü yönlerimizden yararlanırken, yatırımcıların zamana dayanabilecek portföyler oluşturmasına yardımcı olan bir varlık yöneticisi olarak evrimimizin bir sonraki aşamasını başlatıyor”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu