bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerEnerji Bakanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu! "Acil Çözüm Lazım"

Enerji Bakanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu! “Acil Çözüm Lazım”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı bir konferansta kripto paralara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Uludağ Üniversitesi’nin organize ettiği “Bağımsız Enerji Güçlü Türkiye” konulu konferansta konuşan Bakan, Türkiye’nin enerji politikaları ve Karadeniz’de bulunan gazla ilgili açıklamalar yaptı.

Kripto paraların yüksek enerji tükettiğini ifade eden Bakan, “bunlara harcanan parayla Afrika’da milyonlarca insanın hayatı değişebilir.” dedi. Dönmez yüksek enerji tüketen sektörlere ilişkin açıklamasına şöyle devam etti:

“Bugün yapay zekâ algoritmaları, çok başarılı ama inanılmaz elektrik tüketiyor. Aslında ev aletlerinin yerini algoritmalar da alıyor diyebiliriz. Fakat bu algoritmaların akıllı tasarlanması büyük bir alan açabilir. Yani şebekeden gelen sinyallere göre artan ya da azalan enerji tüketimi ya da ısıtma-soğutma sistemlerinin genel sisteme destek olması önemli.

Belki enerji dönüşümünün en kritik noktası sanayinin karbonsuzlaşması. Bir örnek verecek olursak hidrojenden sıfır emisyonlu çelik üretilmesi gibi. Çimento sektörü çok daha ilginç çünkü ısı çok kullanılıyor ve süreç içinde kimyasal tepkimeden dolayı emisyon çıkıyor.

Kimyasal üretimi, plastikler diğer birçok ürününün üretilmesi için inanılmaz enerji harcanıyor ve emisyon üretiliyor karşılığında. Bir tişört üretilmesi 3 bin litre su ihtiyacına mal oluyor. 2 kilowatt saat da elektrik gerekiyor. Bu enerji ve kaynak tüketimini azaltacak teknolojilere acil ihtiyacımız var.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Sanki enerji tüketmesek Afrika’ya yardım edicek gavat enerji harciyorsak parasını ödüyoruz fazlasıyla harcadığımiz elektrik miktarının 2 katını size ödüyoruz merak ettiğim bir konu hani bitcoin için çok enerji harcıyor diyorsunuz ya hani fosil yakıtlı araçlar yerine tüm dünya elektrikli araçlara dönüyorsunuz ya o zaman napicaniz milyarlarca araba var hepsi elektrikli olunca ne bahane bukucaksiniz ona boğaz koorusunu şakır şakır her yerini gereksiz yere pavyona ceviyorsunuz ya önce gereksiz aydınlatmaları kapatın ordan artan parayı cebinize doldurmak yerine Afrika’ya gönderin sarayın harcadığı elektrikli ile 100 tane asic cihaz çalıştırırsin

Anonim

Kesinlikle haklısın arkadaş , bu ülkede hâlen kırsal kesimlerde ki kaçak elektrik problemini çözemediler , Doğu ve Güneydoğu ile birlikte Orta Anadolu’da bazı evlerde iki ve daha fazla klima kullanılıyorken , sarı parlak ışık çok seviliyor diyerek varoş bölgelerde bol bol 100’lük ampuller kullanılıyor…EEE SONUÇ… NASREDDİN HOCA’NIN DEDİĞİ GİBİ ” YE KÜRKÜM YE “…

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları