Kripto HaberleriHaberlerEnerji Dağıtım Şirketlerinin Baş Belası: Madencilik

Enerji Dağıtım Şirketlerinin Baş Belası: Madencilik

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Enerji dağıtım ve depolama şirketlerinin en büyük sorunu son 1 yılı aşkın bir süredir madencilik işlemleri olmuş durumda. Kripto para madenciliği yapan kişi sayısının son derece artması ve kripto para madenciliği için yüksek oranda enerji tüketiminin mevzu bahis olması dolayısı ile enerji hatlarında yaşanan nakil, patlama ve aşırı ısınma sorunları şirketin milyonlarca dolarlık zarar yaşamasına sebep oluyor

Hele ki bu durum Türkiye’nin Doğu bölgeleri benzeri kaçak enerjinin fazlası ile kullanıldığı yerlerde dağıtım yapan enerji şirketleri konu olunca daha fazla sıkıntı yaşanıyor. Türkiye’de en fazla kaçak elektrik Doğu bölgesinde kullanılıyor ve burada yaşayan birçok kişi enerjiyi kaçak olarak kullanmayı tercih ediyor.

Yüksek Aşınma, Ani Artış!

Enerji nakil hatlarında madencilik işlemleri dolayısı ile tek bir mahalledeki eve gerekenden daha fazla enerji isteği gitmesi ve hatların bunu otomatik algılasa dahi herhangi bir önlem alamaması sonucunda enerji hatlarında patlamalar  meydana geliyor. Bu durum ise beraberinde daha kritik sorunları ve sıkıntıları getirirken koca bir ilçenin dahi elektriksiz kalmasına neden olabilecek patlamaları yaşatıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları