Kripto HaberleriHaberlerEnflasyon Ve Ekonomik Problemlerin Olduğu Ülkeler Kripto Paradan Daha Çok Beklenti İçerisinde

Enflasyon Ve Ekonomik Problemlerin Olduğu Ülkeler Kripto Paradan Daha Çok Beklenti İçerisinde

Takip et

Türkiye ekonomisi tek başına enflasyon sorunu yaşayan bir ekonomi değil. Birçok ülke enflasyon sorunları ile boğuşuyor ve Avrupa ülkelerinin çoğu enflasyon sorunları yaşamaz iken geride kalanlar ise bu sorunla her zaman karşı karşıya kalıyorlar. Teknoloji üreticisi ABD, Çin ve diğerleri genelde enflasyon ile ilgili sorunlar yaşamıyor ancak enflasyon sorunu yaşanan ülkeler genelde daha düşük ekonomiye sahip ve gelişmeye devam eden ülkeler arasında oluyor.

Bugün İngiltere’nin enflasyon sorunu yok, Almanya’nın veya Birleşik Devletler’in enflasyon sorunu yok. %10 üzeri enflasyon olan Venezuela, Arjantin, Türkiye, Meksika gibi ülkelerde ise enflasyon büyük bir problem ve bu ülkelerin vatandaşlarının (Türkiye hariç) kripto paralardan beklentisi ve ekonomilerinin kripto paralar sayesinde biraz olsun canlanacak olduğuna dair beklentileri bulunuyor.

Türkiye ise her ne kadar enflasyon sorunları ile gündeme gelse de ekonomik olarak kendine yetebilecek düzeyde olan ve giderek daha fazla gelişen ülkeler arasında yer alıyor. Arjantin ve Venezuela gibi ülkelerde kripto paralar dışında herhangi bir alternatifin bazı kimseler tarafından uygun görülmemesi nedeniyle bu ülkelerde kripto paraya daha çok talim edildiği bilinmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları