binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizEOS Tarafında Güncel Durum Ne Yönde?

EOS Tarafında Güncel Durum Ne Yönde?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dapp merkeziyetsiz uygulamalarını desteklemek amaçlı kendi içerisindeki kripto para birimi ile çalışan EOS’un coinmarketcap verilerinden toplam arzına baktığımızda 1 milyar 47 milyon adet olduğunu 2020 Mayıs tarihinden bu yana gerçekleşen mayıs ayındaki sert düşüşten bu yana yaklaşık 2.35 dolar civarlarında fiyat hareketlerine devam ettiğini görebiliyoruz.

En son gelişme ve haberler tarafından EOS’a karşı geçmişte yerine getirmediği eylem ve vaatlerinden dolayı Block.one şirketine karşı 4,1 milyar dolarlık tazminat davası açıldığı ile ilgi haberler karşımıza çıkmıştı.

Aynı zamanda  önümüzdeki aylarda olacak olan network sistemi, testnet ve benzeri gibi haberleri bulunmaktadır.

Peki bu haberlerin fiyata etkisi ne yönde olabilir?

Aşağıdaki haftalık grafikte fiyatın belirli zaman aralıklarında bir çok kez yeni dip yaptığını görebiliyoruz.

Fakat şu an EOS için yükselen bir yapıdan bahsetmek mümkün olmayıp, yükseliş görebilmemiz için bir önceki dip seviyelerine denk gelen 2.8 ve 3.0 dolar seviyesinin aşılması gerekmektedir.

Önceki seviyenin üzerinde gerçekleştireceği kapanış ve alımların artması durumunda fiyatın bir diğer 3.7 ve 4 dolar majör direnç bölgeleri takip edilebilir.

Diğer bir olasılık olarak; satış baskılarının devamı sonrasında ise en yakın destek bölgesi 2 ve 1.8 dolar bant aralığı seviyeleri bulunmaktadır.

Satış baskının artması durumunda ise trend aralığındaki destek bölgesine doğru düşüşlerin yaşanması muhtemel olacaktır.

RSI tarafındaki sinyalleri incelediğimizde ise fiyatın sıkıştığını fakat 50 değerine denk gelen nötr bölgeyi geçemediğini görebiliyoruz.

Bu trendin kırılması ve bu bölgenin geçilmesi durumunda alıcıların devreye girmesi ile beraber fiyata olumlu yansımalarını görebilmek mümkün olabilir.

Sonuç olarak; gelecek haber akışları ile beraber fiyattaki önemli seviyeler takip edilebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail