Haberler

Erik Voorhee: ABD’nin borcu kripto paralara yarayacak

ShapeShift CEO’su Erik Voorhee, bazı iddialar ortaya attı.

ShapeShift CEO’su Erik Voorhee, kripto paraların ABD’nin 20 trilyon doları aşan borcu dolayısı ile gelecekte çok daha fazla kullanılabilecek olduğunu açıkladı. ABD’nin borcunun fiziksel paraların kullanımını daha fazla azaltabilecek olduğunu ve dijital paralara geçişi hızlandırabilecek olduğunu iddia eden ShapeShift CEO’su Erik Voorhee, bu konunun üzerinde durmaya devam edilecek olduğunu ve gelecekte kripto para sahiplerinin fiziksel paralar yerine kripto paraları kullanmaya daha fazla hevesli olabilecek olduklarını açıkladı

ABD’nin borcu etkilemez

Bugüne kadar ortaya ilk defa böyle bir şey atılırken, ABD’nin borcunun kripto paraların kullanımının artması durumu ile alakası bulunmuyor. Analistler, bu borcun kripto paralar ile de olabilecek olduğunu ve borç olarak dünyanın sürekli olarak borçlanma ile döndüğü için fiziksel paraların yerini kripto paraların almasının katiyen imkansız olduğunu düşünüyorlar. Yasal olarak ABD ve diğer ülkelerin de kripto paraların arkasındaki güç belli olmadığından dolayı buna izin vermesi düşünülemez bir şey olarak gösteriliyor.

Bitcoin kullanımının gelecekte artması beklentisi ise borçlar dolayısı ile değil, tam aksine kripto paralara duyulacak ilgi dolayısı ile olabilir.

Kaynak: News.Bitcoin

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu