bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerESET: Bu Yazılım Kripto Paraları Hedefliyor

ESET: Bu Yazılım Kripto Paraları Hedefliyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ESET’te görevli siber güvenlik uzmanları, yeni bir Windows yazılımının özellikle siber saldırganlar tarafından dağıtımının devam ettiğini ve çok tehlikeli olabileceği uyarısında bulundu. ABD ve Rusya merkezli kripto para kullanıcılarının son dönemde çok fazla siber saldırılara maruz kaldıkları bilinirken, sadece bu 2 ülkede değil, tüm dünyada kripto para saldırıları sürüyor.

ESET’te görevli siber güvenlik uzmanları ise yeni bir yazılım tespit ettiler ve bu yazılımın adının “KryptoCibule” olduğunu, bilgisayarı ele geçiren yazılımın kripto para cüzdan numaralarını değiştirmek, gizli kripto para madenciliği yapmak, arkaplanda çalışarak kripto para ile ilgili verilere ulaşmak gibi kötü amaçlı yönlerinin olduğunu açıkladılar.

Kullanıcıların “KryptoCibule” adlı yazılıma karşı dikkatli olması ve bilinmedik verileri cihazlarına indirmemeleri uyarısı yapıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları