Haberler

ESET: Bu Yazılım Kripto Paraları Hedefliyor

ESET'te görevli siber güvenlik uzmanları uyardı.

ESET’te görevli siber güvenlik uzmanları, yeni bir Windows yazılımının özellikle siber saldırganlar tarafından dağıtımının devam ettiğini ve çok tehlikeli olabileceği uyarısında bulundu. ABD ve Rusya merkezli kripto para kullanıcılarının son dönemde çok fazla siber saldırılara maruz kaldıkları bilinirken, sadece bu 2 ülkede değil, tüm dünyada kripto para saldırıları sürüyor.

ESET’te görevli siber güvenlik uzmanları ise yeni bir yazılım tespit ettiler ve bu yazılımın adının “KryptoCibule” olduğunu, bilgisayarı ele geçiren yazılımın kripto para cüzdan numaralarını değiştirmek, gizli kripto para madenciliği yapmak, arkaplanda çalışarak kripto para ile ilgili verilere ulaşmak gibi kötü amaçlı yönlerinin olduğunu açıkladılar.

Kullanıcıların “KryptoCibule” adlı yazılıma karşı dikkatli olması ve bilinmedik verileri cihazlarına indirmemeleri uyarısı yapıldı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu