BitcoinHaberlerKripto Para

Eski BitMEX Kurucusu’ndan Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarına Satış Uyarısı!

Arthur Hayes'den kripto para yatırımcılarını uyardı.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tahminlerinde yanıldığını kabul eden ve tahmininin fazla iyimser kaldığını itiraf eden Arthur Hayes, altcoinlerde daha fazla düşüş beklediğini açıklamıştı.

Eski BitMEX kurucusu Hayes, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kripto para yatırımcılarını kısa vadede daha fazla zorunlu satış olabileceği konusunda uyardı.

Bitcoin düşmanı efsanevi yatırımcı Warren Buffett’ın ünlü bir alıntısına atıfta bulunan Hayes, piyasanın şu anda kimin çıplak yüzdüğünü bulma sürecinde olduğunu iddia etti.

Cumartesi günü Bitcoin’in 17.600 dolara kadar düştüğüne dikkat çeken Hayes, BTC’deki bu acımasız satışların büyük bir stop-loss emirlerini tetikleyen zorunlu bir satıcıdan kaynaklandığını işaret etti.

Hayes ayrıca, Kanada’nın Purpose Bitcoin ETF’sini toplam varlıklarının yaklaşık yarısını temsil eden 24.500 Bitcoin’i Cuma günü tasfiye ettiğini hatırlattı.

Sık sık kripto para tahminleriyle gündeme gelen eski BitMEX kurucusu Hayes, yakın bir tarihte yayınladığı makalede altcoinlerin önümüzdeki haftalarda %50 daha düşebileceğini söylemişti.

İlgili Haber
Altcoinler Daha Fazla Düşecek Mi? Ünlü İsim Yeni Tahminlerini Paylaştı!

Bitcoin, hafta sonu yaşanan düşüşten sonra toparlanmaya başladı. Son 24 saatte %5.20’luk artış yaşayan BTC, 20.765 dolar seviyelerine yükseldi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu