BitcoinHaberler

Eski CFTC Başkanı Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu: “Koşullu Onay Verilebilir”

Bitcoin ETF'sine ilişkin alternatif çözümler tartışılmaya devam ediyor.

Bitcoin’de yeni bir rallinin fitilini ateşleyecek en önemli haber ne olurdu diye sorsak analistlerin hemen hemen hepsi “Bitcoin ETF’sinin ABD tarafından onaylanması” cevabını verecektir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun önünde güncel olarak bekleyen pek çok ETF başvurusu olmasına rağmen bugüne kadar olumlu bir haber gelmedi. SEC’in önceki yıllarda yapılan başvuruları reddettiği bilinmesine rağmen, Bitcoin’e ve kripto paralara artan kurumsal ilginin yeni verilecek kararda etkili olabileceği düşünülüyor.

Başkan Obama döneminde ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı olan Timothy Massad Bloomberg röportajında Bitcoin ETF’si hakkında konuştu.

Bitcoin’e dayalı bir borsa yatırım fonunun (ETF) koşullu olarak onaylanmasının yatırımcılara ve kripto para sektörüne yardımcı olacağını söyleyen eski Başkan şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin ETF’leri yatırımcılara Bitcoin’e maruz kalmak için basit bir yol sunuyor. Bitcoin satın almanın ve onu saklamanın karmaşıklığından kurtuluyorsunuz. Ayrıca ETF’lerin vergiden muaf emeklilik fonlarında tutulabilmesi de büyük bir fayda sağlıyor size.

SEC şimdiye kadar yapılan başvuruları dolandırıcılık ve manipülasyon riskinin yüksek olması nedeniyle onaylamadı.

CTCF’nin ve SEC’in kripto para borsaları üzerine bir kontrolü yoktur. Bu alan onların yetki sınırlarının dışında kalıyor.

Kripto para alanında yatırımcı korumasının zayıf olduğunu görüyoruz. İdeal olanı yatırımcıları koruyacak yasal düzenlemeler yapıldıktan sonra Bitcoin ETF’sinin onaylanması olabilir. Ancak yakın zamanda ABD kongresinden böyle bir hamle beklemiyoruz.

Bu noktada SEC kripto para borsalarına ilişkin belirli standartlar belirleyerek Bitcoin ETF’sine koşullu onay verebilir. Bu hamle yatırımcı korumasını da artıracaktır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu