BitcoinHaberlerKripto Para

Eski CIA Ajanı: “Çin’in Yasakları Bitcoin ve Kripto Para Birimlerini Daha Da Güçlendirdi!”

Hükümetlerin yasaklayıcı politikası karşısında kripto piyasası büyümeye devam ediyor.

Eski CIA çalışanı Edward Snowden, Bitcoin ve kripto para birimlerinin önde gelen destekçilerinden birisi olarak, Çin’in baskılayıcı ve yasaklayıcı düzenlemeleri ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Ünlü muhbir, Çin hükümetinin Bitcoin yasağının aslında Bitcoin ve kripto para birimlerini daha da güçlendirdiğini söyledi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Mart 2020’de Covid-19 pandemisinden kaynaklı Bitcoin’de yaşanan düşüş ile ilgili attığı twitlere atıfta bulunarak;

Bazen o günü düşünüyorum ve insanların o zamanlar ne kadar Bitcoin aldığını merak ediyorum.

O zamandan beri hükümetler tarafından kripto para birimine yönelik kamuoyu anlayışımı ve desteğini baltalamaya yönelik koordineli küresel kampanyasına rağmen, Bitcoin’in değeri o zamandan beri yaklaşık 20 kat arttı.

Çin bir adım daha ileri giderek yasakladı ancak bu Bitcoin’i daha da güçlendirdi.

Snowden ve onun gibi yasakların Bitcoin ve kripto para birimlerini daha da güçlendirdiğini söyleyen analisteler, Çin’in ilerleyen zamanlarda Dijital Yuan’ın önüne geçtiğini düşündüğü için tüm teknolojiyi teker teker yasaklayacağını söylüyor.

Ünlü muhbir 2013 yılında çalıştığı Ulusal Güvenlik Ajansın’dan sızdırdığı bilgiler karşılığında Bitcoin ile ödeme yapıldığını itiraf ederek manşet olmuştu.

O günden sonra Bitcoin ile ilgili görüşlerini sık sık belirten Snowden son olarak Bitcoin ve kripto paraların mahremiyet eksikliği konusunda eleştirilerini dile getirmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu