Haberler

ETERBASE’nin Hacklenmesi Soru İşaretleri Yarattı!

Avrupa merkezli pek bilinmeyen kripto para borsası ETERBASE hacklendi!

Binlerce aktif kullanıcısı olduğu tahmin edilen ETERBASE’den yapılan açıklamada 5 milyon doları aşan oranda bir hack mağduru oldukları doğrulandı. ETERBASE yöneticileri, bu durumdan dolayı müşterilerinin mağdur olmayacağını ve tüm gerekli önlemleri aldıklarını duyurdu. Sıcak cüzdanlardan çalınan kripto para birimlerinin geri alınmasının pek mümkün olmadığı tahmin edilirken, özellikle de 5 milyon doları aşan oranlarda çalınan fonlarla ilgili yetkililere haber verildiği belirtildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, özellikle de bu hack olayının devlet güçlerine bildirildiği açıklandı. Genelde bu tür saldırılar sıcak cüzdanlara yapılıyor ve soğuk olarak adlandırılan çevrimdışı cüzdanlara erişim elde edilemiyor.

ETERBASE’nin hacklenmesi özellikle küçük borsaların güvenliği konusunda soru işaretlerine neden olurken, gelecekte bu tür vakaların daha fazla artıp artmayacağı merak konusu oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu