BitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

ETF Başvurusu SEC tarafından Onaylanan CEO Konuştu: “Gary Gensler Bitcoin’i Destekliyor, Ancak…”

Volt Equity CEO'sunun açıklamalarını aktardık.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisiyonu (SEC) Ekim ayının başlarında Volt Equity Bitcoin ETF’sini onaylayarak saf bir Bitcoin ETF’sine giden süreçte devrim niteliğinde bir adım atmış oldu.

Volt Equity ETF’si saf bir Bitcoin ETF’sinden uzak olsa da şimdilik ABD’li vatandaşların Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlayacak.

Volt Equity CEO’su Tad Park, Bitcoin ETF onay sürecinin yavaş ilerlemesinde SEC’in haklı bir nedeni olduğunu düşündüğünü söyleyerek SEC’e bu konuda destek olduğunu belirtti.

Ünlü CEO, Fox Business ile yaptığı röportajda, SEC Başkanı Gary Gensler’in aslında Bitcoin’i desteklediğini ancak ABD’deki kripto düzenlemeleri konusundaki bakış açısı nedeniyle bu konuda yanlış anlaşıldığını ifade etti.

Park, SEC’in yatırımcıları koruma konusunda titiz davrandığını bu bağlamda da ETF başvurusunda bulunan firmaların gerçekten varlıklarını koruyabileceklerine dair SEC’in endişeli olduğunu dile getirdi.

“’Altın ETF’m veya Bitcoin ETF’m var’ diyebilirim ama o altını bodrumumda saklıyorum. SEC buna izin verecek mi? Muhtemelen değil. Şirketler, onu gerçekten muhafaza edebileceklerini göstermedikçe ve Gensler’in özellikle belirttiği birçok konuyu ele almadıkça, başvuruları işe yaramayacaktır.”

Park, SEC’e yapılan başvuruların en az yarısının Gensler’in açıklamalarını dikkate almadan yapıldığını ve bu sebeple geçersiz olduğunu savundu.

Ünlü CEO, onaylanan Volt Equity ETF’sinin Bitcoin’e doğrudan maruz kalmayı sağlamadığını, onun yerine Tesla, MicroStrategy, Twitter ve Square gibi Bitcoin’e odaklanan ve gelirlerinin çoğunu Bitcoin’den alan şirketleri izlediklerini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu