Ethereum

Ethereum Bitcoin’le Benzer Bir Kaderi Paylaşabilir mi?

Bitcoin'in yeni bir ralli başlatması Ethereum'u Amerikan doları karşısında yükselişe geçirebilir!

Yeni yılın umut vaat eden kripto değerlerinden olan Ethereum’un şu sıralar çizmiş olduğu olumlu tablo akıllara 8.100 doların üzerine çıkacak bir Bitcoin yükselişinin beraberinde getirdiği yeni ralli ihtimalleriyle “ETH 148 dolar seviyesini zorlayabilir mi?” sorularını da akıllara getiriyor.

An itibarı ile 143 dolardan işlem gören Ethereum 140 ve 142 dolarlık destek seviyelerinde tutunarak Amerikan doları karşısında olumlu bir seyir izliyor. ETH’nin 148 dolarlık direnç noktasını kırması zor görünse de ihtimalleri değerlendirdiğimizde bu seviye çok da imkansız görünmüyor aslında.

Ünlü analist CryptoWolf (@IamCryptoWolf) Twitter’da paylaştığı iletilerde dikkat çekici tahminlerde bulundu. Paylaştığı grafikle ETH’nin yükselme potansiyelini gözler önüne seren analist, “En iyi kripto para yatırımı hangisi?” tartışmasını da ateşlemiş oldu.

Analist, paylaştığı grafikle BTC ve ETH arasındaki fiyat dalgalanmalarının benzerliğine vurgu yaptı. Bunun basit bir benzerlik olmadığına dikkat çeken analist, Ethereum’un fiyat hareketlerini Bitcoin’in 2010’lu yıllardaki parabolik yükselişiyle benzer olduğunu dile getirdi.

CryptoWolf’un yaptığı paylaşım birçok farklı tepkiyi de beraberinde getirdi. Kimileri grafikteki hareketlenme benzerliğini yeterli bir kanıt olarak görmüyor. Bazıları ise 2030’a kadarki süreçte en iyi kripto paranın hangisi olacağını tahmin etmenin imkansız olacağını düşünüyor. Bazılarına göreyse Ethereum’un güvenirlik açısından çok daha fazla yol kat etmesi gerekiyor.

Aslında birçok kullanıcı tepkilerinde haklı görünüyor. Nitekim söz konusu grafikteki benzerlikler iki kripto değerin aynı şekilde bir yükseliş tablosunu da beraberinde getireceğini göstermez. Öyle ki fiyatları etkileyen çok çeşitli etmenler var. Bakalım 2020 beraberinde ne gibi sürprizler getirecek? Ethereum açısından işler CryptoWolf’un iddia ettiği gibi gelişirse ETH yatırımcılarını güzel günler bekliyor demektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu