blank
EthereumHaberler

Ethereum (ETH) Adres Sayısı Yeni Bir Zirveye Ulaştı! Fiyata Etkisi Ne Olacak?

Artan ağ aktivitesi Ethereum için yükselen bir geleceği işaret ediyor.

Bitcoin’de yaşanan gerileme nedeniyle piyasada bir tedirginlik hakim olsa da kripto paraların ağ aktivitesi artmaya devam ediyor.

Ethereum aktif adres sayısı 771 bin ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu seviye Kasım 2020 ve Ocak 2018 yıllarında görülen ATH’leri gölgede bıraktı. Ethereum güncelleştirmelerinin ağ aktivitesinin artmasında büyük rolü var. Daha düşük ağ ücretleri ağ aktivitesini artırmaya devam ediyor.

Artan ağ aktivitesi Ethereum için yükselen bir geleceği işaret ediyor.

Etherscan verilerine göre Ethereum ağı 148.8 milyon benzersiz kullanıcı adresi barındırıyor. Grafik incelendiğinde Ethereum ağının 2015 yılından itibaren istikrarlı bir yükseliş yaşadığı sonucuna varılıyor.

Yüksek Ağ Etkinliği Ne Anlama Geliyor?

Yüksek ağ etkinliği bir platformun ne kadar çok kullanıcı tarafından kullanıldığını gösteriyor. Ağın canlılığı ve yüksek kullanımı fiyatlar için de pozitif bir işaret veriyor. Örneğin; Mart ayında Ethereum’daki yüksek işlem ücretlerinden şikayet eden kullanıcılar BSC (Binance Smart Chain) ağına geçiş yapmıştı. Bu da BNB fiyatının yükselmesini sağlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Ethereum ağına gelen Berlin güncellemesi ağ ücretlerini kısmen düşürdü. Ağ ücretlerinde asıl iyileştirmenin temmuzda ağa gelmesi beklenen Londra güncelleştirmesi ile sağlanacağı düşünülüyor bu durumun ağ etkinliğini artıracağı ve bunun fiyata daha da olumlu yansıyacağı ifade ediliyor.

EIP1559 (Londra) Yol Haritası

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu