AltcoinHaberler

Ethereum (ETH) Balinaları Düşüş Sırasında Bu İki DeFi Tokenine Sığındı!

Kripto para piyasasındaki düşüş sırasında Ethereum balinalarının bu iki DeFi tokeninden satın aldığı tespit edildi.

Küresel kripto para piyasası hala satış baskısı altında işlem görüyor. Ancak, kripto balinaları yatırımlarından elde ettikleri getirileri korumak için DeFi’ye yatırım yapıyor gibi görünüyor.

Verilere göre, en büyük cüzdanlar fiyat düşüşünün yaşandığı sırada önemli miktarda Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Wrapped Ethereum (wETH) topladı.

“Saruman” İsimli Balina, Cüzdanına 10.3 Milyon Dolarlık wETH Ekledi

En büyük kripto tokenleri olan Bitcoin ve Ethereum 30 gün içinde iyi bir performans göstermedi.

BTC ve ETH son 30 günde sırasıyla %31 ve %37 düşüş yaşadı. Bu durum piyasanın büyük zarar görmesine yol açtı. Küresel kripto piyasası 1.25 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor ve bu değer bugün %3’ün üzerinde düşüş gösterdi.

Bu arada, en büyük ETH balinalarının cüzdanlarına WBTC ve wETH ekledikleri görüldü.

WhaleStats’a göre, “Saruman” adlı bir balina, son 24 saat içinde birden fazla işlemde yaklaşık 10.3 milyon dolar değerinde Wrapped Ethereum satın aldı.

wETH tokeni, akıllı sözleşmeler üzerinde çalıştıklarından merkeziyetsiz finans uygulamaları üzerinde ETH tokenleri ile diğer ERC-20 tokenleri arasında alım satım yapmak için kullanılıyor.

Detaylı incelediğimizde, “Saruman”ın cüzdanında toplamda 32.7 milyon dolar değerinde Wrapped Ethereum tuttuğunu görüyoruz.

En Büyük 100 Ethereum Balinası Toplamda 41.03 Milyon Dolarlık WBTC Tutuyor

ETH balinalarının bu sıralar daha çok wrapped tokenlere rağbet gösterdiğini görüyoruz.

Balinalar son 24 saatte yaklaşık olarak 86.3 milyon dolara tekabül eden 2951 Wrapped Bitcoin’i cüzdanlarına ekledi. “BlueWhale0090” adlı bir balina tek başına 48.7 milyon dolar değerinde WBTC’yi cüzdanına attı. Bu arada, “Saruman” da 29.31 milyon dolar karşılığında 999 WBTC satın aldı.

Verilere göre, en büyük 100 balinanın elinde toplam 41,03 milyon dolar değerinde WBTC bulunuyor. Bu da düşüş sırasında balinaların altcoinlerden çıkarak BTC ve ETH aldıklarını ortaya koyuyor.

*WBTC, Bitcoin ile birebir oranında değerlenen bir DeFi tokenidir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu