BorsaEthereumHaberler

Ethereum (ETH) CME Vadelilerinde İlk Gün Neler Oldu? Sırada Hangi Kripto Para Var?

CME'nin Ethereum'a negatif bir etkisi olmadı.

Yatırımcıların uzun süredir tedirgin olarak beklediği Ethereum CME vadeli işlemleri başladı. CME’nin Genel Müdürü ve Hisse senedi ürünleri global başkanı Tim McCourt ETH vadeli işlemlerine ilişkin ilk gün izlenimlerini aktardı.

Ethereum vadeli işlemlerinin başlayacağını aralık ayında duyuran borsa, her bir sözleşmenin 50 Ethereum’u temsil edeceğini belirtmişti. Ethereum açıldığı gün CME’de yaklaşık 388 sözleşmede işlem gördü. Bu da yaklaşık 19.400 ETH yani 33 milyon dolarlık bir hacim anlamına geliyor. McCourt yatırımcıların başlangıç için Ethereum’a ilgilerinin çok yüksek olduğunu ifade etti.

CME vadeli işlemlerine ilişkin yatırımcılarda bir önyargı vardı. Bu önyargı nedeniyle CME vadeli işlemleri başlamadan önce Ethereum’un 1490$’a kadar geri çekildiğini gördük. Ancak yatırımcıları tedirgin eden senaryo gerçekleşmedi.

Ardından Tesla’nın Bitcoin aldığını açıklamasıyla bütün piyasa yeşillendi ve Ethereum da 1820 dolar seviyesinde yeni bir ATH seviyesini gördü.

McCourt, Ethereum’a maruz kalmak isteyecek yatırımcılar için CME vadeli işlemlerinin güvenli ve regüle bir yatırım imkanı sunduğunu açıkladı. Bitcoin vadeli işlemlerinin başladığı ilk gün 1.000 sözleşme ile başladığını ifade eden McCourt, Ethereum’a olan ilgiden dolayı ekstra bir cesaret aldığını ifade etti.

Yeni bir kripto paranın daha CME’de listelenip listelenmeyeceği sorusuna net bir cevap vermeyen McCourt, bu konuda büyük bir baskı olduğunu söyledi. Hangi kripto paraların listelenmesi için çalışma yürüttüklerini ve bu konudaki planlarını açıklamadı.

İlgili Haber
Ethereum İçin Kritik Tarih Geldi! 8 Şubat Neden Önemli? Olası Sonuçları Neler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu