blank
BitcoinEthereum

Ethereum (ETH) Grafiğinde Kırılım Başladı: Ünlü Analist ETH Fiyatını Yorumladı

ETH/BTC paritesinde yükseliş için sinyal geldi mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 50.000 dolar seviyesine kadar gerilemesi, bütün kripto para sektörünü de alaşağı etti. BTC’nin bu düşüşü altcoinleri beraberinde çekerken Ethereum (ETH) ise buna en çok direnç gösterenlerden birisi oldu.

blank

Ethereum fiyatı özellikle Bitcoin paritesi karşısında ciddi bir kırılım yaşamış gibi gözüküyor. Son 24 saat içerisindeki verilere bakıldığında Bitcoin fiyatı sadece %0,5 yükseliş elde ederken Ethereum fiyatının %9,9 yükseliş ile toplam piyasa değerini 281 milyar dolara kadar çıkardığı görülüyor.

Ethereum Fiyatı İçin Rekor Yükseliş Başladı mı?

Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyetinin neredeyse 50 seviyesine kadar gerilemesi de Ethereum fiyatının yükselişini tetiklemiş olabilir. Ünlü kripto para analisti Capo of Crypto ise konu hakkında yaptığı açıklamada ETH/BTC paritesinin “parabolik yükseliş konseptini” yeniden tanımlayacağını ifade etti. Bu da Ethereum fiyatının yakında Bitcoin karşısında rekor bir yükseliş elde edebileceği anlamına gelmekte.

Tanınan bir başka kripto para analisti Bluntz ise oldukça bullish bir tahminde bulundu. Bluntz, Ethereum’un 4 saatlik grafikte çifte dip formasyonu oluşturduğunu ve ETH/BTC’nin inanılmaz iyimser gözüktüğünü vurguladı. Benjamin Bluntz, çizdiği grafikte Ethereum fiyatı için 2.800 dolar seviyesine işaret ederek aslında 3.000 dolar psikolojik direncine yakında ulaşılabileceğine dikkat çekti.

Ethereum fiyatı bir süre Bitcoin’in performansının gerisinde kalsa da şimdi bu konuda toparlanma yaşamaya başladı ve BTC’nin performansını bile geride bırakabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu