Kripto HaberleriEthereumEthereum (ETH) Kurucu Ortağı Konuştu: "Mükemmel Görünmüyor"

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Konuştu: “Mükemmel Görünmüyor”

Ethereum merkeziyetsizliğini mi kaybediyor?

Takip et

Ethereum‘un Merge güncelleştirmesi ile birlikte proof of stake sistemine geçmesi, ağın büyüyeceğine dair beklentileri artırırken, merkeziyetsizlikten taviz verildiği endişelerine neden oldu.

Ethereum ağında doğrulayıcı olmak için şu anda en az 32 ETH stake etmek gerekiyor. Stake edilen miktar arttıkça doğrulama yarışında diğerlerine oranla avantaj elde ediliyor.

Kitco News’e konuşan Ethereum kurucu ortağı Anthony Di Iorio’da bu endişelere hak vererek, “POS şuan da mükemmel görünmüyor. Ethereum ağında bir kaç güçlü adresin hakimiyeti olduğu görülüyor.” dedi.

Özelikle kripto para borsaları gibi büyük platformların ağ üzerindeki gücüne dikkat çeken Iorio, yine de ileride merkeziyetsizliğin artacağına inanıyor.

“Proof of Stake’in merkezileşmeye yol açmasına ilişkin riskleri inceliyorum.

Sanırım şu anda tüm doğrulama işlemlerinin neredeyse %50’sini iki adres gerçekleştirdi.

Şu anda çok fazla güce ve doğrulamaya sahip borsalarla ilgileniyorum. Sistem şu anda mükemmel görünmüyor ve kim bilir belki de düşünülmemiş daha büyük riskler ortaya çıkabilir. “

Mevcut durumunun Ethereum’un ilk çıkış metaları arasında yer alan “daha fazla insanın yönetime katılması” fikriyle uyumlu olmadığını kabul eden Iorio, bu durumun devam etmesinin işletmelerin ve regülatörlerin bakış açısının değiştirebileceğini belirtti.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları