BitcoinEthereum

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) Arasındaki Rekabette Yeni Gelişme!

Borsalardaki ETH miktarı, BTC miktarının üzerine çıktı.

Kripto para analiz şirketi CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju tarafından paylaşılan verilere göre, kripto para borsalarındaki ETH ve BTC miktarlarında ciddi bir değişim yaşandı.

Ethereum, Aave ve BAT, İlk 3 İçerisinde  Yer Alıyor

Young Ju’nun paylaştığı güncel verilere bakıldığında, merkezi kripto para borsalarında tutulan ETH miktarının, Bitcoin miktarını geçtiği görüldü. Ki Young Ju, kripto para borsalarında bulunan kripto paralar arasında birinciliğin Ethereum’da, ikinciliğin Aave’de ve üçüncülüğün ise Basic Attention Token’da olduğunu vurguladı. Oransal verilere bakıldığında ETH’nin sirkülasyondaki arzının %17,5’inin, AAVE’nin %17’sinin ve BAT’ın ise %19,5’inin kripto para borsalarında bulunduğu görülüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin ise %10 ila %15 oranında seyrediyor. Binance ve Coinbase kripto para borsalarının sahip olduğu BTC miktarının ise sirkülasyondaki toplam BTC arzının %12,7’sine tekabül ettiği görülüyor. SUSHI, LINK ve YFI tokenleri için de bu oranın %13 olduğu belirtildi.

Buna ek olarak UMA, COMP, UNI, MKR ve SNX gibi DeFi odaklı kripto paraların merkezi borsalardaki oranının %10’un altında olduğu belirtiliyor. Aslında bu durum DeFi odaklı kripto paraların merkezi değil merkezsiz borsalarda tutulduğu savını desteklemekte. Kullanıcılar merkezsiz borsalar sayesinde ellerindeki DeFi tokenlerinden staking gibi ek gelirler elde edebiliyor.

Buna rağmen borsalardaki ETH miktarının çok fazla bir yüzdeye sahip olması, uzmanları şaşırtmış olabilir. Bunun temel sebebi ise Ethereum’un elde ettiği ana akım kabul ve tanınma gibi gözüküyor. Ancak fiyat için olumlu olan durumun borsalardaki arzın azalması ile doğru orantılı olduğu biliniyor. Yani genellikle borsalardaki arz miktarı ne kadar az olursa o kripto paranın yükseldiği görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu