Kripto HaberleriEthereumEthereum (ETH) Yatırımcıları 1 Beklerken 3 Oldu: 3 Ether ETF'i Aktif Oluyor

Ethereum (ETH) Yatırımcıları 1 Beklerken 3 Oldu: 3 Ether ETF’i Aktif Oluyor

Takip et

Kripto para piyasası son dönemde ciddi bir düşüş yaşasa da kurumsal yatırımcının sektöre yönelik ilgisi azalmadan devam ediyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 64.000 doların üzerine çıkarak kısa süre önce rekor kırdı. Bu rekordan sonra konsolidasyon yaşayan BTC, yine de 50.000 doların üzerinde tutunmaya devam ediyor. Yatırımcılar ise kurumsal akımın özellikle Bitcoin ETF’inin onaylanması konusunda etkili olacağını umut ediyor.

Kanada’da onaylanan Bitcoin ETF’i sonrası bütün gözler ABD’ye çevrilse de henüz Bitcoin ETF onayı konusunda ciddi bir gelişme yaşanmadı. Ethereum (ETH) ise bu konuda Bitcoin’in önüne geçmiş gibi gözüküyor.

Bitcoin ETF’ine onay veren Kanada’nın menkul kıymet regülatörü, şimdi de Ethereum ETF’ine onay verdi. Ontario’nun menkul kıymet komisyonu geçtiğimiz hafta bir değil tam olarak üç tane Ethereum ETF’ine onay verdi ve kurumsal yatırımcılara direkt olarak ETH fiyatının hareketlerine maruz kalma şansı tanıdı.

Bir Değil, Üç Ethereum ETF’i Geliyor

Bugün Kanada’nın işlem saatleri içerisinde  üç Ethereum ETF’inin de aktif olacağı aktarıldı. Ether ETF (ETHH), Galaxy Ethereum ETF (ETHX) ve Evolve Ether ETF(ETHR) bugün itibarıyla alım satıma sunulacak ürünler olarak biliniyor.

Kanada’daki ilk Bitcoin ETF’inin sadece 2 ayda 1,4 milyar dolarlık ticari hacme ulaştığı düşünülecek olursa bu ürünlerin Ethereum için de ciddi bir yükseliş getirmesi beklenebilir.

Ethereum fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 2.140 dolardan işlem görmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları