binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum Geliştiricisi Şirket, ETH'nin SEC'den Bir Dava Tehdidi Altında Olması İddiasını Yanıtladı

Ethereum Geliştiricisi Şirket, ETH’nin SEC’den Bir Dava Tehdidi Altında Olması İddiasını Yanıtladı

SEC'in Ethereum Vakfı'nı soruşturduğu iddialarının ardından ETH geliştiricilerinden Consensys, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Metamask geliştiricisi Consensys’ten Bill Hughes, Coindesk’e verdiği son röportajda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum Vakfı’na karşı bir dava açma olasılığını tartıştı. Hughes, SEC’in Ethereum ile ilgili herhangi bir tarafa karşı dava açmak istediğini özellikle iddia etmese de, kurumun gerçekten de Ethereum’u soruşturduğuna inandığını belirtti.

Hughes, “Genellikle bir tokeni menkul kıymet ilan etme konusunda izledikleri yol, Coinbase davasında SOL veya ADA’yı örnek vermeleri gibi, genellikle üçüncü bir tarafın peşine düşmek ve bu dava sırasında başka bir tokeni menkul kıymet olarak adlandırmaktır” dedi ve ekledi:

“Ripple davasında olduğu gibi sözde menkul kıymet tokenini çıkaranın peşine düştükleri durumlar da var, ancak bunu yapmalarına gerek yok.”

İlgili Haber  Bitcoin ve Ethereum Dışında Diğer Altcoinlerin de Spot ETF'leri Onaylanacak Mı? Dev Şirketin ETF Şefi Cevapladı

Hughes, Ekim 2023 gibi yakın bir tarihte SEC’in Ethereum tabanlı vadeli işlem ETF’lerinin menkul kıymet borsalarında işlem görmesine izin verdiğini ve bunun da vadeli işlem sözleşmesinin dayandığı varlığın bir menkul kıymet olmadığını ima ettiğini belirtti. Ancak, o zamandan bu zamana bir şeylerin değiştiği ve SEC’in pozisyon değiştirmesine neden olduğu görülüyor.

Hughes, ETH ile ilgili açıklamalarının devamında şunları ifade etti:

“Birçok insan bu ekosisteme yatırım yaptığı için piyasanın bu konuda çok endişeli olması kesinlikle makul. SEC’in bu şekilde rotasını tamamen değiştirmesi, Ethereum’un en azından piyasanın algıladığı şekliyle ne olduğuna dair yıllardır süregelen gerçekleri ortadan kaldıracak ve tüm bunlar için tehlikeli bir şekilde yıkıcı olacak. Bu yüzden bu, yakından izlenmesi gereken bir konu haline geliyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail