Ethereum

Ethereum Güncel Fiyat Analizi – 2 Nisan

Ethereum fiyatında neler oluyor?

Nexo

Fiyatı 36 gündür 135-140 dolar civarında gidip gelen ETH, tekrar yükselişe geçti. 4 Mart’tan bu yana, fiyat sürekli dengeli hareket ediyor ancak düşüş eğilimleri ile ilgili endişeler nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekmiyor. Zayıf ve dalgalı büyüme ile hacimlerin de ılımlı bir şekilde düşmesi ilginçtir.

Bu, mevcut büyümenin dengeli olmasına rağmen sürekli olarak değişmesi ve anlık olarak düşüşler olması, Ethereum’a olan güvenin bir türlü artmaması son zamanlarda yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini azaltıyor. 23 Şubat’ta alıcılar bu fiyat diliminden geçmeye çalıştıklarında neler olduğunu zaten gördük. Bu arada, o gün, hacimler şimdikinden çok daha yüksekti:

Bu nedenle, şu anda 100 dolarlık nihai hedefi olan ana senaryomuz geçerliliğini korumaya devam edecektir.

Marjinal alıcı pozisyonları 12 Mart’tan bu yana tarihi minimum seviyeyi gördü, ancak küresel olarak yılın başından bu yana sıkışık durumda görünüyorlar.

Şimdi, alıcılar pozisyonlarını kapatıyorlar. Pozisyonların büyümesi emin gözükmüyor, bu nedenle fiyatlardaki keskin düşüşle Ocak 2019’dan bu yana ETH satın alan tüm alıcılar aniden tatsız bir duruma düşebilirler ve kayıp dalgası ile karşı karşıya kalabilirler.

Satıcı marjinal pozisyonları minimumda ve yılın başından beri düşüyor.

Bu, yerel eğilimi tersine çevirmek ve fiyat düşüşünün devam edeceğine dair başka bir işarettir.

24 Şubat’ta başlayan ve 4 Mart’ta biten düşüş dalgası şimdi %50’ye vardı. Bundan sonra alıcılar Fibonacci seviyesini  148 dolar seviyesinde test ettiler ve fiyat düşmeye tekrar başladı. Biz alıcıların bu seviyeyi aşmaya ve 153.5 doları test etmeye çalışacağını düşünüyoruz, böylece düşüş dalgası 24 Şubat %61.8’e göre daha iyi olabilir. Ancak ondan sonra, 126.5 dolardan başlayacak şekilde düşüşün devam etmesini bekliyoruz.

Bu fiyata aynı zamanda üçgenin alt trend çizgisidir. Bu, fiyatın geri dönebileceği ve 155-160 doları test etmek için tekrar deneyebileceği ilk olası nokta olacaktır. Bu durumda, üçgenin içindeki konsolidasyon Nisan ayının sonuna kadar ertelenebilir.

Ancak, alıcılar 126,5 dolarda fiyatı tutamazlarsa 100 dolara kadar düşüş beklenebilir.

155-160 dolarlık fiyat bölgesi üzerindeki alıcılar tarafından yapılan düzeltmelerin ardından alternatif bir büyüme senaryosunu düşünebiliriz. Buna ek olarak, iyi bir girişim ve büyük hacimler dikkat çekmelidir. Bu süreçte yatırım yaparken dikkatli adım atmalı ve piyasa haberlerini yakından takip etmenizi öneriyoruz.

*Bitcoinsistemi.com analiz içerikleri sadece bilgi niteliğinde olup yatırım önerisi veya tavsiyesi yerine geçmemektedir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı