binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum Kurucu Ortağından Kritik ETH ve SEC Açıklaması!

Ethereum Kurucu Ortağından Kritik ETH ve SEC Açıklaması!

Ethereum kurucu ortaklarından Joseph Lubin yaptığı açıklamasında ETH'nin ABD'deki geleceği hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum kurucu ortağı ve kripto para milyarderi Joseph Lubin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para sektörünü düzenleme yaklaşımına ilişkin endişelerini dile getirdi. Lubin, SEC’in mevcut tutumunun sektörün büyümesini potansiyel olarak “felce uğratabileceğini” savunuyor.

Lubin, SEC’in Ethereum’u kamuoyunu bilgilendirmeden bir menkul kıymet olarak yeniden sınıflandırmış gibi göründüğünü açıkladı. Bu hareket, özellikle SEC’in aşırı ilgi ve sermayenin kripto para ekosistemine akın edebileceğinden korktuğu ETH spot ETF’leri ile ilgili endişeleri artırdı.

SEC ayrıca popüler kripto para cüzdanları Coinbase ve MetaMask’in aracı kurum olarak hareket ettiğini iddia etti. Lubin bunun tehlikeli bir emsal teşkil ettiği konusunda uyarıyor. Lubin, “SEC, artık hangi ürünlerin aracı kurum olarak sınıflandırılabileceğini bulmak için, finansal uygulamalar bile geliştirmeyen yazılım geliştiricilerin GitHub’larını inceliyor” dedi.

İlgili Haber  İki Önemli Analist, "Bitcoin'de 100 Bin Dolar İçin Sahne Hazır" Dedi, Sebeplerini Açıkladı!

Lubin, SEC’in mevcut düzenleyici yaklaşımının kripto endüstrisini “felç etme girişimi” olduğuna inanıyor. SEC’in Ethereum ve diğer kripto paraların bankacılık ortamını şekillendirmesini istemediğini öne sürüyor.

Ayrıca Lubin, SEC’in kripto karşıtı tutumunun Ethereum’un ABD’deki büyümesini sekteye uğratabileceği, satın alma ve geliştirmeyi engelleyebileceği konusunda uyarıyor. Sektörün büyümesi için irrasyonel düzenlemelere direnilmesi gerektiğini savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail