binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizİki Önemli Analist, "Bitcoin'de 100 Bin Dolar İçin Sahne Hazır" Dedi, Sebeplerini...

İki Önemli Analist, “Bitcoin’de 100 Bin Dolar İçin Sahne Hazır” Dedi, Sebeplerini Açıkladı!

Bitcoin fiyatının 100 bin dolar seviyesine ulaşacağını iddia eden analistler, yaptıkları açıklamada detayları paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bazı finansal analistlere göre, dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, bir sonraki yükselişine başlamaya ve potansiyel olarak 100.000 dolara ulaşmaya hazırlanıyor. Bu iyimser görünüm, makro koşulların iyileşmesine ve riskli varlıklar için likidite koşullarının hafiflemesine dayanıyor.

Kurumsal sermaye piyasaları firması FRNT Financial’ın uluslararası dağıtım başkanı David Brickell ve İngiltere Merkez Bankası’nda eski bir forex işlemcisi olan Chris Mill, ortak kripto bültenleri “Connecting the Dots”ta görüşlerini paylaştı. Piyasanın son zamanlarda aşırı kötümser olduğuna ve tekrar yukarı yönlü hareket edeceğine inanıyorlar:

“Piyasa çok fazla şahin konumlanmış durumda ve risk ağırlığı düşük. Bu şahin konumlanmanın önümüzdeki haftalarda çözülmesi gerekecek ve piyasalarımıza güçlü bir destek sağlayacaktır.”

İkili, likidite koşullarının yakın gelecekte iyileşmesinin muhtemel olduğuna dair üç nedene işaret etti:

  • FED’in Güvercin Tutumu: FED, geçen haftaki Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısında nispeten güvercin bir tutum sergileyerek ABD merkez bankasının yakın zamanda faiz oranlarını yeniden artırabileceği yönündeki endişeleri hafifletti. Daha yüksek faiz oranları borçlanmayı daha pahalı hale getirecek ve ABD dolarını güçlendirirken Bitcoin gibi riskli yatırımları olumsuz etkileyecektir.
  • Niceliksel Sıkılaştırma Programının Azaltılması: FED ayrıca niceliksel sıkılaştırma programını beklenenden daha erken azaltacağını açıkladı. Bu, Haziran ayından itibaren tahvil piyasasına fazladan 35 milyar dolar daha yatıracağı anlamına geliyor.
  • Zayıf İş Verileri: Analistlere göre son olarak, Cuma günü açıklanan zayıf istihdam rakamlarının FED’i yakında faizleri düşürmeye zorlaması muhtemel. Raporda, “Özellikle seçim öncesinde, FED işgücü piyasasındaki zayıflık işaretlerine hızlı yanıt verecektir” denildi.
İlgili Haber  Ünlü CEO, Bitcoin ve Ethereum'a Ek Olarak Mega Boğa Olduğu Altcoini Açıkladı

Analist son olarak, “bizi dar aralığa bağlı uyuşukluktan ve Bitcoin için genel olarak ağır fiyat hareketinden çıkaracak bir kıvılcım bekliyorduk. FED ve ABD Hazinesi arasında bu kıvılcım ateşlendi” dendi. Analistlere göre bu faktörlerin birleşiminin getiriler ve dolar üzerinde bir sınır oluşturması ve hem Bitcoin hem de daha geniş risk piyasası için güçlü bir engel haline gelen durumu tersine çevirmesi bekleniyor. Sonuç olarak, analistlere göre Bitcoin’in 100.000 dolara potansiyel yükselişi için zemin hazır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail