EthereumHaberler

Ethereum Kurucusu, DeFi ve NFT’lerden Sonra Ön Plana Çıkacak Projeleri Açıkladı!

Vitalik Buterin'in açıklamalarında öne çıkan başlıkları aktardık.

En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın zamanda The Stakeborg Talks ile gerçekleştirdiği röportajda merkezi olmayan otonom organizasyonlara (DAO) olan ilgisini belirtirken Bitcoin ve NFT’ler ile ilgili bakış açısı hakkında da aktardı.

Kendisi hakkında “mütevazi girişimci” nitelendirmesi yapan Buterin, kendisini “teknoloji filozofu” olarak da gördüğünü ifade etti.

Röportaj sırasında Ethereum’un yalnızca fiyat açısından değil, aynı zamanda bir değer deposu olarak da Bitcoin’den daha iyi performans gösterip gösteremeyeceği sorulduğunda Buterin bunun “mümkün” olabileceğini söyledi ve devam etti:

“Bence Ethereum ve Bitcoin arasındaki en büyük fark, Bitcoin ekosisteminin değeri para biriminin değerinden gelirken, Ethereum’daki para biriminin değeri ekosistemin değerinden geliyor.”

Ethereum’da ağustos ayında gerçekleşen Londra hard fork’unun işlem ücretlerini, madenci gelirlerini ve ağın ödeme sistemini iyileştirmesine atıfta bulunan Buterin; “özellikle EIP 1559 sonrası, işlem ücretlerinin yakılmasıyla birlikte doğrudan ekonomiye etki ediyor.” dedi.

Buterin, Eylül ayında DeFi ve NFT alanında topladığı övgülerin dışında Ethereum’un 400 milyar dolardan fazla piyasa değerine ulaşmasındaki başarısı nedeniyle Time Magazine dergisinin 2021’in En Etkili 100 Kişisi arasında yer almıştı.

Buterin’e , DeFi ve NFT’lerin gösterdikleri başarılardan sonra DAO’ların da kripto para ekosisteminde ön plana çıkabilecek bir sonraki sektör olup olmayacağı sorulduğunda şunları söyledi:

“Bence DAO’lar zamanla kesinlikle daha önemli olacak… DAO alanında hala eksik olan özelliklere baktığımızda sadece küçük faktörlerin bulunduğunu düşünüyorum. DAO’ların gelişimini çok yakında göreceğimizi düşünüyorum.”

Son olarak NFT’ler ile ilgili değerlendirmede bulunan Buterin, NFT’lerin külterel açıdan “ilginç” olduğunu düşündüğünü çünkü NFT’lerin, DeFi’den tamamen farklı bir zihniyete sahip ve kripto para alanındaki standart profilin dışındaki insan grubunu Ethereum’a getirdiklerini ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu