Haberler

Kuzey Koreyi Ziyarete Giden ABD’li Zincir Teknolojisi Geliştiricisi 20 Yıl Hapis Yatabilir

Blockchain uzmanı Virgil Griffith, Kuzey Kore'ye giderek orada yetkililere Blockchain hakkında bilgiler verdi ve ABD yargısından kaçabileceğini düşündü, ancak yanıldı.

ABD yargısı yine başarılı bir karara imza atarak Kuzey Kore yöneticilerine yardımcı olduğu açıklanan Blockchain uzmanı Virgil Griffith isimli kişiye 20 yıl hapis cezası vermeyi düşünüyor.

Kuzey Koreli yetkililere bilgi verdiği açıklanan ve onların bu alanda kendisini geliştirmesini sağladığı açıklanan geliştirici ile ilgili ”ABD yaptırımlarını delmek, Kuzey Kore ile işbirliği yapmak, Kuzey Kore’yi ziyaret ederek yetkililer ile yaptırımları ihlal etmek’ gibi suçlardan 20 yıla kadar hapis cezası verilmesi gündeme geldi.

Ethereum Vakfı bu olayda geliştiriciye katılmadıkları ve desteklemediklerini, bunun geliştiricinin kendi meselesi olduğunu belirterek ABD’nin kararını dolaylı yoldan desteklerken bunun sebebi olarak Ethereum’a yönelik bir yasak uygulanmasını önlemek için bu tür bir yapılmış olabileceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu