EthereumHaberler

Ethereum Long Pozisyonları Artış Göstermeyi Sürdürüyor

Tarihe "Kara Perşembe" adıyla geçen 12 Mart sonrası ünlü kripto değerlerdeki long pozisyonları nasıl bir seyir izledi? İşte detaylar...

Mart ayından beri devam eden ETH long pozisyonlarının (ETH’nin yükselişi yönünde açılan pozisyonlar) yükselişi devam ediyor. Bu durum 12 Mart’ta yaşanan pandemi kaynaklı küresel ekonomik çöküşün kripto paralara olan yansımasının istisnai bir yönü olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim Bitcoin dahil hemen hemen tüm kripto paralar long pozisyon sayısında ciddi düşüşler yaşamış olsa da ETH’nin tam tersi yönde hareket ediyor olması bakışları sektörün en değerli 2. kripto parasının üzerinde yoğunlaşmasına neden oluyor.

Rekor seviyenin görüldüğü 26 Şubat’tan bu yana Bitfinex‘teki ETH/USD long pozisyonlarında görülen yüzde 170’lik artış, 2020 Ocak ayından bugüne dek yüzde 83’lük bir yükseliş olarak karşımıza çıkıyor.

An itibarı ile long pozisyonundaki açık kontratların sayısı 1.64 milyonun -toplam değerleri 345 milyon dolar- üzerine çıkmış durumda. Söz konusu rakamların 2020’nin ilk çeyreğinde 500 bin civarında olduğunu göz önünde bulundurursak o zamandan bu zamana long pozisyonlarda yüzde 228’lik bir artış olduğu görülüyor. Bu durum piyasadaki büyük bir çoğunluğun ETH’nin yükseleceğini düşündüğünü gözler önüne seriyor.

Özellikle Ethereum 2.0 süreci ile ilerleyen günlerde çok daha fazla gündeme gelmesi beklenen ETH’nin geleceği birçok uzmana göre oldukça parlak.

İlgili Haber
Ethereum 2.0 Güncellemesi İle İlgili Vitalik Buterin'den Açıklama
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu