EthereumHaberler

Ethereum 2.0 Güncellemesi İle İlgili Vitalik Buterin’den Açıklama

Ethereum 2.0 güncellemesi ile ilgili somut adımlar Temmuz ayında beklenirken Vitalik Buterin ile ilgili yatırımcıları üzen bir açıklama geldi. İşte detaylar.

Kripto para piyasasını şüphesiz son aylarda meşgul eden en önemli konu Bitcoin halving olayıydı. Geçtiğimiz günlerde gündemi yoğun bir şekilde meşgul eden ve piyasada ciddi baskı yapan bu olay gerçekleşmiş oldu. Bu önemli olayın artık gerçekleşmesiyle birlikte piyasanın gündem konularından biri şüphesiz Ethereum 2.0 güncellemesi oldu ve olacak.

Kısaca Ethereum 2.0 Nedir?

Ethereum 2.0 güncellemesi ile Ethereum ağı Proof of Work’ten Proof of Stake’e dönüşecek. Yani artık Ethereum madencilikle elde edilemeyecek ve madenciliği yapılamayacak. Bunun yerine cüzdanda ne kadar Ethereum tutulursa (minimum 32 adet Ethereum tutmak gerekiyor) o oranda Ethereum elde edilecek ve bu güncelleme ile ETH’nin yüksek maliyetli üretim sıkıntısının ve ölçeklenme problemlerinin önüne geçilmiş olacak.

Haliyle “stake” yani cüzdanda ETH tutarak ETH kazanma mantığına geçilmesi ile beraber Ethereum’a olan ilgi ve talep artacak. Bu sebeple güncelleme sonrası Ether fiyatının ciddi şekilde olumlu etkilenmesi bekleniyor.

Temmuz’da Güncellemenin İlk Adımı Gerçekleşecek Mi?

Daha önce Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in ve geliştirici ekipten olan Justin Drake’in bazı açıklamalarından bu güncellemenin Temmuz ayında başlaması ve ilk adımın tamamlanması bekleniyordu. Ancak Buterin yaptığı açıklama ile “ben Temmuz ayı diye bir şey demedim” şeklinde konuştu.

Açıklamasında ise tam olarak şöyle dedi:

Eskiden yapılan röportajı tekrar dinledim, evet sorulan soruda Temmuz ayı telaffuz ediliyor. Ancak ben bunu hatırlamadığım için bu konuyu atladım ve yanlış cevap vermiş oldum herkesten özür dilerim. Geliştiricilerin zaman çizelgesi şu an bu yılın 3. çeyreğini gösteriyor ben de bu tarihe inanıyorum.

Bu açıklamadan sonra birçok uzman Ethereum güncellemesinin zaten Temmuz ayında olacağına inanmadıklarını dile getirdi ve projenin birkaç ay daha ertelenmesini normal olarak karşılayacaklarını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu