coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum'un Üretim Miktarına Sınır Getirilmesi Gündemde!

Ethereum’un Üretim Miktarına Sınır Getirilmesi Gündemde!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum’un üreticisi Vitalik Buterin, toplam üretilebilecek Ethereum miktarının 120 milyonda sınırlandırılmasını teklif etti.

Buterin, GitHub üzerinden Ethereum’un üretim ağında doğabilecek bazı sıkıntılara çözüm olarak, toplam arza sınırlama getirmek istediğini belirtti.

Vitalik Buterin bugün yayınladığı bildirisinin devamında; toplam arz miktarının 120 milyonda sabitlenmesi gerektiğini ve bu görüşün kabul edilip uygulanması halinde, Ethereum’un Proof of Stake algoritmasına geçtikten sonra daha ekonomik olarak sürdürülebileceği düşünülüyor ifadelerine yer verdi.

Kesinleşen Bir Olay Değil

Bu haberin hemen yürürlüğe konmayacağını ve belkide yıllarca sürebilecek bir süreç olduğunu unutmamak gerekir. Şuan da böyle bir açıklama geldi diye yatırımınızı buna göre şekillendirmeniz yanlış olur. Fakat yaklaşık 4 ay kadar önce de Vitalik Buterin, Ethereum’un üretim miktarının sınırlanması gerektiğini yine dile getirmişti. Görünen o ki bu hamle için önümüzdeki süreçte ciddi adımlar atılabilir.

An itibari çalışan algoritmada sınırsız Ethereum üretilmesine izin veriliyor. Bugün üretilip piyasada dolaşan Ethereum sayısı 98 milyon ve yıllık 18 milyon adetten fazla üretilemeyecek şekilde sınır bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail