fbpx
EthereumHaberler

Ethereum’un Üretim Miktarına Sınır Getirilmesi Gündemde!

Ethereum’un üreticisi Vitalik Buterin, toplam üretilebilecek Ethereum miktarının 120 milyonda sınırlandırılmasını teklif etti.

Buterin, GitHub üzerinden Ethereum’un üretim ağında doğabilecek bazı sıkıntılara çözüm olarak, toplam arza sınırlama getirmek istediğini belirtti.

Vitalik Buterin bugün yayınladığı bildirisinin devamında; toplam arz miktarının 120 milyonda sabitlenmesi gerektiğini ve bu görüşün kabul edilip uygulanması halinde, Ethereum’un Proof of Stake algoritmasına geçtikten sonra daha ekonomik olarak sürdürülebileceği düşünülüyor ifadelerine yer verdi.

Kesinleşen Bir Olay Değil

Bu haberin hemen yürürlüğe konmayacağını ve belkide yıllarca sürebilecek bir süreç olduğunu unutmamak gerekir. Şuan da böyle bir açıklama geldi diye yatırımınızı buna göre şekillendirmeniz yanlış olur. Fakat yaklaşık 4 ay kadar önce de Vitalik Buterin, Ethereum’un üretim miktarının sınırlanması gerektiğini yine dile getirmişti. Görünen o ki bu hamle için önümüzdeki süreçte ciddi adımlar atılabilir.

An itibari çalışan algoritmada sınırsız Ethereum üretilmesine izin veriliyor. Bugün üretilip piyasada dolaşan Ethereum sayısı 98 milyon ve yıllık 18 milyon adetten fazla üretilemeyecek şekilde sınır bulunuyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box