AnalizEthereum

Ethereum’da Düşüş Dalgası Bitti Mi? ETH Fiyat Analizi

Ethereum (ETH) teknik analiz ve tahmin…

Altcoin yatırımcılarının yükselişini dört gözle beklediği ancak piyasadaki düşüşle birlikte düşüşe geçen Ethereum (ETH), 1530 dolar üzerinden işlem görüyor.

Coinmarketcap verilerine göre, 175 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle ikinci sırada yer alan “altcoinlerin babası”, yayın saati itibariyle yükseliş gösteriyor. ETH, günlük grafikte 2021 yılının başından bu yana oluşan yükselen kama formasyonunu 23 Şubat itibariyle kırmış bulunuyor.

Psikolojik direnç olan 2000 doları gördükten sonra 1940 – 1980 dolar aralığındaki dirençten hızla satış baskısı yiyen ETH, soluğu 1360 – 1420 dolar destek alanında aldı. Ethereum, Pazar günü gelen satışlara rağmen yeşil destek alanı üzerinde günlük mum kapanışı yaptı. Bu durum piyasadaki ETH yatırımcılarının hâlâ alış gücünün olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yükselen kama formasyonunun aşağı kırılmasından sonra günlük grafikte, paralel bir kanal oluşumu görülüyor. Analistler, ETH fiyatının yatay destek alanından aldığı güç ile bu paralel kanalın üst kanadını geçeceğini düşünüyor.

Piyasada dikkat edilen indikatörler arasında bulunan MACD’ye bakıldığında kırmızı histogram çubuklarının kısaldığı ve zayıfta olsa AL sinyalinin geldiği ortaya çıkıyor. İchimoku bulutuna bakıldığında ise ETH fiyatını güçlü bir yeşil destek alanının karşıladığı görülüyor.

Alış, satış ve stop noktalarını yorumlamak gerekirse bu seviyelerden alım yapan yatırımcılar, fiyatın üzerinde bulunduğu 1360 – 1420 dolar desteğinin altında stop olabilirler. Ayrıca bu stop durumundan sonra 1050 – 1098 dolar aralığına kadar da kademeli alım yapılıp, sarı alan altında stop olmak doğru stratejiyi oluşturacaktır. Ancak bu son destek alanının kaybedilmesi de büyük düşüşleri beraberinde getirebilir.

Kırılan Yükselen Kama Sonrası Önemli Seviyeler!

Günlük grafikte de bahsedilen uzun süreli yükselen kamanın yanı sıra 4 saatlik grafikte de kırılan bir yükselen kama olduğu görülüyor. Uygulanan fibonacci düzeltmesinin ardından ETH fiyatı, 1453 dolarlık destek seviyesinden geri dönüyor. Sarı düşüş çizgisinin kırılması ve yükselişin devam etmesi, sırasıyla 1550, 1580 ve 1670 dolarların önünü açabilir.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu