Ethereum

Ethereum’da (ETH) Büyük Değişim: İşlem Ücretleri Düşecek mi?

Infura, aşırı ödemelerin önüne geçen bir adım atmayı planlıyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un (ETH), en büyük sorunlarından birisinin kesinlikle işlem ücretleri olduğu biliniyor. Ethereum blockchain ağı yüksek işlem ücretleri ve yüksek kullanım nedeniyle bazen bireysel yatırımcılara zor anlar yaşatsa da EIP-1559 güncellemesi ile aslında bu durum ağ lehine dönüştü. Şimdi ise buna rağmen işlem ücretlerinde aşırı ödemelerin önüne geçecek bir adım atılmak üzere.

Ethereum’un İşlem Ücretlerinde Değişim

Geçtiğimiz ay gelen EIP-1559 sonrasında işlem ücreti modelini değiştirecek yeni bir fikir geldi. EIP-1559, insanların normalin üzerinde işlem ücreti ödemesini de engellemek ve yapılan ekstra ödemelerin yakılan ETH olarak geri dönmesini sağlamak için geliştirildi. Ancak buna rağmen NFT trendi ve DeFi projelerinin popülerliği, bunun her zaman önüne geçemiyor.

Bulut tabanlı düğüm ağı olan Infura ise Ethereum blockchain ağına bağlanmak isteyen birçok proje tarafından kullanılıyor. Infura, Infura Transactions isimli yeniliğinin bu aşırı ödemelerin önüne geçebileceğine inanıyor. Bunun gas ücretlerini optimize etmek için bir algoritma kullandığı ve ücretleri otomatik olarak gerçek zamanlı ayarlayacağı belirtiliyor. Buna ek olarak madenciler tarafından seçilmeyecek işlemlerin de önüne böyle geçiliyor ve kullanıcı uygun işlem ücreti girmediğinde bunu yükseltme uyarısı yapıyor. Son olarak da bunun ETH olmadan da işlem ücreti ödemesi yapılabilmesini sağlayacağı vurgulanmakta.

Infura bu proje ile beraber geliştiricilerin Ethereum ağında çalışmasını kolaylaştırmak istiyor ve bu kesinlikle ETH için devrimsel olabilir.

Henüz bu projenin sadece konusu gündeme gelmiş olsa bile ilerleyen günlerde bunu çok daha fazla duyabilir ve fiyatın bu sebeple yükseldiğini görebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Solona bitmiş yok olur yakında


Başa dön tuşu