binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum'da Günlük Yakım Miktarı Son 4 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi! İşte...

Ethereum’da Günlük Yakım Miktarı Son 4 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi! İşte Nedeni!

Ethereum ağı son zamanlarda günlük yakılan ETH miktarında önemli bir düşüş yaşayarak bu yılın en düşük seviyesine geriledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum ağı son zamanlarda günlük yakılan ETH miktarında önemli bir düşüş yaşadı ve bu yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bu eğilim öncelikle ortalama gas ücretlerindeki son düşüşten kaynaklandı.

Ethereum’un Düşük Gas Ücretleri ETH Yakma Oranını Yılın En Düşük Seviyesine Çekti

Şu anda gas ücretleri 5 ila 10 gwei arasında seyrediyor ve bu da bugüne kadar görülen en düşük seviyelerden birine işaret ediyor. Ağ ücretlerindeki bu düşüş ETH ihracını doğrudan etkiledi ve daha az ETH yakılmasına neden oldu.

Pazar günü, yakılan ETH miktarı yalnızca 610 ETH idi ve Ethereum’un gas ücretleri minimum düzeyde kaldığı için bu yıl için rekor bir düşük seviyeye işaret ediyordu.

İlgili Haber  Bitcoin ve Altcoinlerdeki Son Düşüş Neden Yaşandı? Bundan Sonra Ne Olacak? Analist Mayıs'ın 15'ine İşaret Etti

Buna karşılık, bu yılın ilk dört ayı boyunca yakılan günlük ETH miktarı 2.500-3.000 ETH’nin üzerinde kalmıştı.

Gas ücretlerinde süregelen düşüş kısmen faaliyetlerin Katman 2 ölçeklendirme çözümlerine kaymasından ve blob işlemlerinin giderek daha fazla benimsenmesinden kaynaklanıyor.

Bunlar Mart ayında Dencun yükseltmesi ile tanıtıldı ve Katman 2’lerdeki işlem maliyetlerini azaltmaya yardımcı oldu.

Gas ücretleri ve ETH yakma dinamikleri, ağın ekonomik modelinin yakından izlenen bir yönüdür. Düşük ücretler ağ kullanıcıları için faydalı olsa da, son ETH yakımındaki düşüş Ethereum’un deflasyonist yönleri üzerinde bir etkiye sahiptir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail