binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin ve Altcoinlerdeki Son Düşüş Neden Yaşandı? Bundan Sonra Ne Olacak? Analist...

Bitcoin ve Altcoinlerdeki Son Düşüş Neden Yaşandı? Bundan Sonra Ne Olacak? Analist Mayıs’ın 15’ine İşaret Etti

Bir kripto para analisti, Mayıs ayında Bitcoin ve altcoinlerde beklediklerine dair yeni bir analiz paylaşımı yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kryptanium Capital’in kurucusu Daniel Yan, kısa bir süre önce kripto para piyasasının mevcut durumuna ilişkin görüşlerini ve geleceğe yönelik tahminlerini paylaştı.

Yan, piyasanın 15 Mayıs’a kadar daha sakin davranacağına ve o günkü ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin ayın ikinci yarısı için yönü belirleyeceğine inanıyor. Ayrıca, Solana, AI ve Memecoin kategorilerini, Mayıs ayında Bitcoin’den daha iyi performans göstereceklerini tahmin ederek, telafi ticareti için en iyi seçimleri olduğunu savundu.

Yan, detaylı analizini paylaşmadan önce Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısını ve makro verileri yakından takip ettiğini belirtti. Üç ana soruyu ele aldı:

  • Nisan ayında neden çöküş yaşandı?
  • Böyle bir çöküş haklı görülebilir mi?
  • Mayıs ayında ne olacak?

Yan’a göre, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’daki (ETH) çöküş için iki ana etken ve altcoinlerdeki daha büyük ölçekli çöküş için ek bir etken vardı.

İlk olarak, analiste göre ABD’deki inatçı enflasyon ve sıcak işgücü piyasası makro piyasayı yanlış tarafta yakaladı ve kriptoların duyarlı olduğu ABD Hazine tahvillerinde büyük bir satışa yol açtı. İkinci olarak, BTC ETF akışı Nisan ayında tersine döndü. Piyasa, ETF’nin, insanların sürekli olarak yatırım yapma eğiliminde olduğu ve çok fazla fiyat duyarlılığına sahip olmadığı hisse senedi ETF’leri gibi davranmasını bekliyordu. Ancak, gerçek şu ki, insanlar bunu daha çok bir ticaret aracı olarak kullanıyor, yüksek alıp düşük satıyorlar.

Son olarak, analiste göre altcoinlerdeki zayıf likidite ve Mayıs ayındaki yoğun kilit açma programları, altcoin piyasasını 2022’den beri görülmemiş bir şekilde çökertmek için bir araya geldi.

İlgili Haber  Cardano (ADA) Kurucusu, Sürpriz Altcoini Cardano'ya Entegre Etme Fikrini Ortaya Attı!

Yan, BTC ve ETH için düşüşün adil ve haklı olduğuna, ancak altcoinler için düşüşün ölçeğinin çok fazla olduğuna inanıyor. BTC’de %15’lik bir düşüşün, boğa piyasasında, boğa kendini çok aştığında oldukça sağlıklı olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, en iyi altcoinlerdeki %30-50’lik düşüş muhtemelen analiste göre fazla abartılı.

Son dönemdeki gerilemeye rağmen Yan, geçen haftadan bazı olumlu haberler paylaştı. ABD Hazine Bakanlığı 2002’den bu yana ilk tahvil geri alım programını başlattı ve Powell’ın güvercin FOMC açıklaması ve 35 milyar/ay QT azaltımı da olumlu işaretler olarak görüldü.

Ek olarak, daha zayıf tarım dışı istihdam rakamları, daha zayıf ücret artışı ve İşsizlik Oranındaki %0,1’lik artış (şu anda %3,9, Mart 2022’den bu yana en yüksek) piyasanın normalleşmesine yardımcı oldu. Bu da Bitcoin’in sadece birkaç gün içinde en düşük seviyeden (56700->61500) %10+ toparlanmasına yardımcı oldu.

Yan, Mayıs ayının kripto için çok makro olaylara dayalı bir ay olmaya devam edeceğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail