coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum'da Toplam Arz Uzun Sürenin Ardından Yükseldi: Son Veriler Ne?

Ethereum’da Toplam Arz Uzun Sürenin Ardından Yükseldi: Son Veriler Ne?

Ethereum verilerine göre uzun bir sürenin ardından ETH arzı yükselişe geçti. Peki güncel veriler bize ne anlatıyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum (ETH) arzı Aralık 2022’den bu yana ilk kez yükselişe geçerken, bu eğilim düşük işlem ücretlerine ve günlük mint’lerdeki artışa bağlanıyor.

Buna rağmen, yıllık %0.44’lük net arz artışıyla Ethereum’un enflasyonu Bitcoin’in önemli ölçüde altında kalmaya devam ediyor. Şu an itibariyle Ethereum’un arzı 120.26 milyon seviyesinde bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl 15 Eylül’de Ethereum, Merge olarak bilinen önemli bir güncelleme geçirmişti. Bu güncellemeyle birlikte ETH, blok zincirini bir proof-of-work (PoW) konsensüs mekanizmasından bir proof-of-stake (PoS) sistemine dönüştürdü.

Merge’den bu yana toplam 1.013.068 ETH yakıldı ve 747.774,27 ETH mint edildi, bu da -265.394 ETH’lik net arz değişikliği anlamına geliyor.

ETH arzında yaşanan son artışı gösteren UltrasoundMoney grafiği.
İlgili Haber  Kaliforniya Valisi, Kripto Paraları Düzenleyecek Yasayı Onayladı

Ethereum PoS’a geçmek yerine PoW’da kalsaydı, aynı zaman diliminde 1.013.069 ETH yakılmış ve 5.156.788 ETH ihraç edilmiş olacaktı. Bu da +4.143.719 ETH’lik bir arz değişikliğine yol açacaktı. Yani ETH’nin Proof of Stake konsensüs mekanizmasına geçişi, coinin enflasyon oranını büyük ölçüde düşürdü.

PoS mekanizması, piyasa katılımcılarının ödüller karşılığında işlemleri doğrulamak için minimum sayıda ETH tutmasını gerektiriyor. Bu, madencilerin ödüller için işlemleri gerçekleştirmek üzere işlemsel problemleri çözdüğü önceki PoW düzeninden farklılık gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail