Altcoin

Ethereum’un (ETH) Rekoru En Çok Ona Yaradı: Serveti Rekor Kırdı

Ethereum'un tüm zamanların zirvesine ulaşması, Buterin'e yaradı!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) kısa süre önce yeni bir rekor kırdı.

ETH fiyatının 4.500 dolara iğne atması, Vitalik Buterin’in servetinin de rekor kırmasını sağladı. 27 yaşındaki Ethereum kurucu ortağı, dünyanın en genç kripto para milyarderi unvanını tazeledi. Buterin’in serveti yeni fiyat rekoru ile beraber 1,46 milyar dolar seviyesine kadar çıktı.

Ethereum Yükselirken Buterin Kazanıyor

Buterin aslında milyarderlerin kulübüne Mayıs ayında giriş yapmıştı. Ethereum fiyatı o tarihlerde ilk defa 3.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve Buterin’i milyarder yaptı. Bunun devamında ise 1.725 dolara kadar gerileyen Ethereum fiyatı, Buterin’in milyarder statüsünü de kaybetmesine yol açmıştı. Eylül ayının sonundan beri devam eden yükseliş ve Bitcoin ETF’inin kabul edilmesi ise Ethereum’a yeniden eski performansını geri getirdi.

Ethereum fiyatı bugün 4.600 doların üzerine ilk defa iğne attı ve rekorunu tazeleyerek yoluna devam edeceğinin işaretini verdi.

Messari tarafından aktarılan bilgilere göre Vitalik Buterin’in cüzdanında 325.104 ETH bulunuyor ve sadece bunlan değeri bile 1,46 milyar dolar etmekte. Buterin’e daha önce gönderilen DOGE kopyası olan tokenlerin değeri ise bunun bile üzerinde.

Vitalik Buterin’e mayıs ayında 6,7 milyar dolarlık SHIB token gönderilmişti ve Buterin bunları başka yerlere göndermeseydi an itibarıyla söz konusu fonların değeri 25 milyar dolar edecekti. Buterin’in elinde hala 219 dolarlık SHIB token bulunduğu görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu