Altcoin

eToro Kripto Para Borsasından “Altcoin Patlaması” Açıklaması!

eToro, altcoin patlaması bekliyor.

Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve XRP gibi önde gelen kripto paralar son günlerde yeniden önemli yükselişlerle gündeme geldi ve birçoğu mayıs ayı öncesindeki seviyelerine ilerledi.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir kere daha 2 trilyon doların üzerine iğne attı ve bunun sorumlusu altcoinler gibi gözüküyor.

Altcoinler Canlandı!

Önde gelen kripto para borsası eToro tarafından hazırlanan rapora bakıldığında, şu an için sosyal medya üzerinde en çok etkileşim alan kripto paraların XRP ve Cardano olduğu görülmekte.

DeFi tarihinde yaşanan en büyük saldırıya rağmen bu fonların hacker tarafından iade edilmesi, piyasayı sert bir düşüşten kurtardı ve büyük bir güncellemesi olan ADA buna çok hızlı tepki verdi. Bunun yanı sıra önemli ortaklıklara imza atan Ripple da XRP fiyatının yükselişine katkı sağladı.

Kripto para piyasası 2 trilyon dolarlık değerin üzerine çıkarken Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin de %42 seviyesine kadar gerilediği görülüyor.

Ethereum hakimiyet oranını %18’e çıkartırken diğer altcoinlerin daha çok ön plana çıktığı söylenebilir. Son 24 saat içerisinde ise XRP ve Cardano gibi kripto paraların önemli bir düşüş yaşadığı gözlerden kaçmıyor.

Bu düşüşün sebebi bilinmese de günlerden beri devam eden yükselişin böyle bir tepkiye neden olması bir hayli normal.

EToro’nun bülteninde ise özellikle eylül ayı başlangıcında piyasayı büyük değişimlerin bekleyeceği ve Cardano’nun yaklaşan güncellemesi ile ABD Senatosunun yasa tasarısının etkilerinin dikkatle takip edilmesi gerektiği vurgulanmakta.

Uzmanlar önümüzdeki haftalarda ise BTC’nin piyasa hakimiyetinin %40 altına düşmesi ile altcoin patlaması bekliyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu