Kripto HaberleriHaberlerEuro 9 TL'ye Fırladı: Sosyal Medyanın Gündemi Değişti

Euro 9 TL’ye Fırladı: Sosyal Medyanın Gündemi Değişti

Takip et

Son günlerde dolar ve Euro kurunda yaşanan yükseliş vatandaşı zorluyor. Çok sayıda vatandaş 9 TL seviyesine yükselen Euro kuru ile beraber ekonominin gidişatının kötü olmasından söz ederken, sosyal medyanın gündeminde ise başta Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere Cumhurbaşkanlığı’na dönük ekonomik çağrılarda bulunan kullanıcı sayısı artıyor.

Dolar kuru 7.55 TL seviyesini aşarak rekor kırarken, Euro’da yaşanan yükselişin ise özellikle Euro bölgesi ülkelerinden alınacak çikolata, gıda maddeleri ve sanayi hammaddeleri ile kimyasal maddelerin fiyatında rekor düzeyde artışa (enflasyon*) sebep olacağı belirtiliyor.

Vatandaşların çağrıları karşısında henüz hükümet cephesinden bir açıklama gelmezken, kısa süre içerisinde Euro kurunda yükselişin devam etmesinin beklendiğinden söz edilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları