Haberler

Europol Kripto Para Çetesini Çökertti

Europol ve Portekiz polisi ortak bir operasyon sonucunda bir çeteyi çökertti.

Nexo

2017 yılında aktif olarak karanlık internette bazı kripto para dolandırıcılıkları yaptıkları tespit edilen çetenin 77.200 dolarlık fonuna el konulduğu ve çetenin o yıldan bugüne kadar geçen sürede 1 milyon dolardan daha fazla para kazandığı açıklandı. Portekiz siber güvenlik polisi ve Europol ile ortak gerçekleştirilen operasyon hakkında basına çok fazla bilgi verilmezken, kripto para dolandırıcılarının 77 bin doların üzerindeki fonunun dışında kalan dolandırıcılık yöntemi ile elde ettikleri paraların nerede olduğu hakkında henüz soruşturma süresi içerisinde bir bilgi alınamadığı açıklandı.

Europol ve diğer ülkelerdeki siber güvenlik güçleri sürekli bu tür sorunlar ile karşılaşıyorlar ve giderek daha fazla artan bir tehdit söz konusu. Bu sebeple ülkelerin siber güvenlik uzmanları daha iyi adımlar atarak daha fazla kripto para birimleri ile ilgili yapılan işlemleri izlemek ve bu tür dolandırıcılıklara karşı bir takım yeni önlemler almak zorundalar.

Türkiye’de ve dünyada benzer ve aynı olaylar olsa da bunların tespit edilmesi tüm ülkeler için son derece zor olan bir şey.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı