bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerEuropol Kripto Para Çetesini Çökertti

Europol Kripto Para Çetesini Çökertti

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2017 yılında aktif olarak karanlık internette bazı kripto para dolandırıcılıkları yaptıkları tespit edilen çetenin 77.200 dolarlık fonuna el konulduğu ve çetenin o yıldan bugüne kadar geçen sürede 1 milyon dolardan daha fazla para kazandığı açıklandı. Portekiz siber güvenlik polisi ve Europol ile ortak gerçekleştirilen operasyon hakkında basına çok fazla bilgi verilmezken, kripto para dolandırıcılarının 77 bin doların üzerindeki fonunun dışında kalan dolandırıcılık yöntemi ile elde ettikleri paraların nerede olduğu hakkında henüz soruşturma süresi içerisinde bir bilgi alınamadığı açıklandı.

Europol ve diğer ülkelerdeki siber güvenlik güçleri sürekli bu tür sorunlar ile karşılaşıyorlar ve giderek daha fazla artan bir tehdit söz konusu. Bu sebeple ülkelerin siber güvenlik uzmanları daha iyi adımlar atarak daha fazla kripto para birimleri ile ilgili yapılan işlemleri izlemek ve bu tür dolandırıcılıklara karşı bir takım yeni önlemler almak zorundalar.

Türkiye’de ve dünyada benzer ve aynı olaylar olsa da bunların tespit edilmesi tüm ülkeler için son derece zor olan bir şey.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları