BitcoinHaberler

Evergrande Krizi İle İlgili Uzman Yorumları: Kripto Para Sektörüne Ne Olacak?

Evergrande, kripto para sektörünü nasıl etkileyecek?

Çin’in en büyük şirketlerinden birisi olan inşaat devi Evergarnde, 305 milyar dolarlık bir borç tufanı kapılmış gibi gözüküyor. Bu şirketin 305 milyar dolarlık borcu ve bunu ödeyemeyecek konumda olması ise bütün Çin’i, devamında bütün küresel ekonomiyi etkileyebilir. Şirketin iflasa gitmesi veya bunun Çin tarafından kurtarılması ise farklı riskler barındırmakta.

Evergrande Olayı Nasıl Sonuçlanır?

Şirketin iflasa gideceği söylentileri ise sadece kripto para sektöründe değil aynı zamanda bütün küresel piyasalarda yankı buldu ve bütün piyasalarda bir deprem yaşanıyor. Analistler ise böyle bir durum yaşanması ile beraber piyasaları neyin beklediğine dair belirsizliğe sahip. Bazıları tamamen sert bir düşüş sinyali verirken bazıları ise dipten alım işareti veriyor.

Evergrande’nin şu an yaşadığı 2008 yılında Lehman Brothers şirketinin yaşadığına benzetilmekte ve şirket 600 milyar dolarlık borç döngüsünü tetikleyerek Bitcoin’in doğuşuna yol açmıştı. Dünyanın en ünlü yatırımcılarından Ray Dalio ise konu hakkında yaptığı açıklamada Evergrande olayının çok önemli olmadığını ve bunun yönetilebilir bir borç olduğunu vurguladı. Dalio bu ifadesi ile ise bütün piyasalardaki yatırımcılara aslında dipten alım işareti verdi.

Lehman Brothers olayının hazineye kalıcı hasar verdiğini belirten Dalio, Çin için ise durumun böyle olmayacağını vurguladı. S&P yöneticilerinden Ming Tan ise Çin’in Evergrande’yi yeniden hayata geçirmek için adım atacağını ve bu borcun böylelikle kapatılacağını ifade etti. Ancak tabii ki buna katılmayanlar da var ve Great American Mining kurucu ortağı Marty Bent, büyük bir kriz uyarısı yaparak herkesi güvenli yatırımlara koşmaya çağırdı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
RIDVAN KIRKAPLAN (ekonomist ve stratejist) twitter

2008 krizinden sonra ve simdi ki bu emlak krizi gibi, Bitcoin zaten bu tür krizlere karşı savunma için güvenli liman olarak ortaya çıkmadı mı? Ya bu bitcoin için ikinci bir sınav olacak, çünkü pandemi 1. Sınavdı. Ve Bitcoin Fiyatı düşüp yükseldi. Ya da Bitcoinin aslında sanıldığı kadar güvenli liman olmadığı ortaya çıkar. Ama Sanki bitcoin için bu vitesi 2ye takıp vurdurma taktiği olacak. Kara görünecek. Ufukta gözükecek. Hayırlı olsun.

Faik

Musk bitti evergrande başladı. Hepsi manipulasyon. Bahane.

BEYTULLAH

Bunlar açgözlü cinsi belli olmayan yaratıklar diye düşünüyorum


Başa dön tuşu