HaberlerLibra

Facebook, Libra’yı Gözden Çıkardı Mı? Bugün Yeni Ödeme Yöntemi Duyuruldu

Bitcoin'in (BTC) etkileri ile her geçen gün gelişen piyasa devlet ve şirketlerin de dikkatini çekmişti. Bu bağlamda Facebook ödeme yöntemi olarak 2020 yılında sunacağı Libra projesini duyurdu ancak bugün bundan farklı olarak bir ödeme yöntemi duyurdu. Peki Libra projesi iptal mi oldu? İşte detaylar...

Instagram ve Whatsapp gibi uygulamaları da geçtiğimiz zamanlarda satın alan sosyal medya devi Facebook, yeni bir ödeme yöntemi duyurdu. Paypal’a benzerliği ile dikkat çeken bu ödeme yönteminin adı Facebook Pay olacak.

Son günlerde Libra Birliği’nden bir bir ayrılan şirketler ve tüm dünyada Libra’ya karşı alınan sert tavır Facebook’un böyle bir hamle yapmasında etkili oldu. Facebook Pay ile Messenger, Instagram ve Whatsapp gibi uygulamalardan ödeme yapılabilecek. Zaten bu uygulamaların kullanıldığını ve  Paypal gibi ödeme yöntemleri ile ödeme yapılabildiğine dikkat çeken Facebook yetkilileri, yaptıkları açıklamada “Facebook Pay ödeme yöntemi ile bu alışverişler ve para aktarımları çok hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşecek” ifadelerini kullandı.

Libra Projesi Ne Olacak?

Son zamanlarda destekçileri tarafından bir bir terk edilen Libra projesi bir takım uzmanın iddiasına göre rafa kalkmış durumda. Hatta Facebook buna alternatif olarak Facebook Pay yöntemini çıkardı ve Libra’dan vazgeçti.

Ancak olaylara bakıldığı zaman bu doğruyu yansıtmıyor. Zira geçtiğimiz günlerde Libra hakkında senatoya ifade veren Mark Zuckerberg, “eğer Libra’ya izin vermezseniz bu sektörün devi Çin olur” sözleriyle senatoyu uyarmıştı. Çin kripto para sektörü ile bu kadar öne çıkmış iken ABD’nin Libra’yı yasaklaması değil aksine devlet güdümünde bir proje haline getirerek destekleyeceği öngörülüyor.

Hatta Facebook Pay projesinin bile ilerde Libra ile entegre bir şekilde çalışacağı düşünülüyor. Bu adım Libra’nın ön hazırlığı olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu