Kripto HaberleriAltcoinFacebook Metaverse İçin Adını Değiştirdi! Bu Akım Hangi Kripto Paraları Etkileyecek?

Facebook Metaverse İçin Adını Değiştirdi! Bu Akım Hangi Kripto Paraları Etkileyecek?

Takip et

Son günlerde oldukça popüler hale gelen Metaverse dünyası Dünya’nın önde gelen teknoloji şirketleri tarafından da önemseniyor.

Geçtiğimiz günlerde Facebook Metaverse alanında çalıştırmak üzere 10.000 kişiyi işe alacağını açıklamıştı.

Facebook Metaverse vizyonunu bir adım daha öne almak için isim değişikliğine gitme kararı aldı.

Açıklama bizzat CEO Mark Zuckerberg’den geldi. CEO, şirket isminin  “Meta” olarak değiştirileceğini duyurdu.

Hali hazırda Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi büyük iştirakleri bulunan şirketin isim değişikliği kararı Metaverse’e inanan insanlarda heyecan uyandırdı.

Metaverse Nedir?

Metaverse, tüm sanal dünyaların, artırılmış gerçeklik ve İnternet’in toplamı da dahil olmak üzere, neredeyse geliştirilmiş fiziksel gerçeklik ve fiziksel olarak kalıcı sanal alanın yakınsamasıyla oluşturulan kolektif bir sanal paylaşılan alandır.

İnsanların tüm hayatlarını dijitalleştiren ve sanal bir ortama aktaran bu yeni teknolojinin geleceğin teknolojisi olacağı değerlendiriliyor.

Kripto Paraları Yakından İlgilendiriyor

Teknoloji şirketleri Metaverse alanına yönelirken, kripto para sektöründe de Metaverse’e yönelik yeni projeler çıktığını gözlemliyoruz.

Metaverse başlı başlına yeni bir teknoloji olsa da, Blockchain teknolojisi de işin içine katılarak yeni bir sanal dünya oluşturulması amaçlanıyor.

Önümüzdeki günlerde Metaverse projelerinin adını sık sık duyacağız gibi görünüyor. Bu anlamda Metaverse vurgusu yapan ve VR teknolojisine yönelik projelere odaklanmakta fayda olacaktır.

Selcoin bir süredir Metaverse’nin geleceğin teknolojisi olduğunu ve kripto para yatırımcılarının da yönlerini bu alana dönmesi gerektiğini ifade ediyordu.

Metaverse nedir? Kripto paralarda nasıl bir fark yaratabilir gibi sorularını için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları