Haberler

Facebook’tan Dijital Para Hamlesi! Coinbase İle Ortaklık Kuruldu!

Facebook Coinbase ortaklığını duyurdu.

Bitcoin yatırımcılarının gözü Bitcoin ETF’sine çevrilmişken, kripto paralara ilişkin bir haber de Facebook’tan geldi.

Facebook Novi dijtal cüdan kullanıcılarının stablecoin ödemelerine izin verecek bir pilot uygulama başlattığını duyurdu.

ABD’de ve Guatemala’da başlayan pilot uygulamada, işlem ücreti alınmayarak sistemin işlevselliği ve performansı test edilecek.

Facebook’un yeni dijital cüzdanı pilot uygulaması için ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase ile ortaklık kurduğu ifade edildi.

Facebook’un kripto para sektörüne girişi, düzenleyicileri tedirgin eden bir durum. Zira Facebook’un kendi kripto parası Diem çalışmaların bir türlü tamamlanamamasında bu baskıların etkili olduğu iddia ediliyordu.

Dünya çapında 1.84 milyar günlük aktif kullanıcıya sahip teknoloji devi, elinde bulundurduğu ağ gücü nedeniyle yakından takip ediliyor.

Facebook’un kendi uygulaması üzerinden havale sistemlerini başlatması ve kullanıcıların birbirlerine düşük ücretlerle havale gönderimi yapabilmelerinin, bankacılık sistemine ve geleneksel finansa büyük darbe vuracağını düşünülüyor.

Facebook’un yeni dijital cüzdanına ilişkin pilot uygulamalarına regülatörlerden bir itiraz gelecek mi takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu