bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerFacebook'tan Kripto Dünyasına Dev Adım

Facebook’tan Kripto Dünyasına Dev Adım

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği üzere Facebook kurucusu ve Ceo’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen 8. Geliştiriciler konferansında kripto para birimleri ile ilgili olarak çok büyük bir proje üzerinde çalıştıklarını ve kısa bir süre içerisinde kendi oluşturacakları kripto parayı piyasaya süreceklerini bildirmişti. Üzerinde çalışılan proje hakkında pek fazla açıklama yapmayan Mark Zuckerberg, genel anlamda bir bildiri gerçekleştirip proje hakkında detaya yer vermemişti. Kulislerde ortaya atılan iddialara göre Facebook Ceo’su Mark Zuckerberg yakın çevresine de konu hakkında pek fazla detay vermiyor. Ancak Mark Zuckerberg’in geçtiğimiz günlerde Paypal firmasının üst düzey, kıdemli yöneticileri ile birlikte bir araya geldiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Üst düzey yöneticilerle bir araya gelen Zurckerberg’in proje kapsamında çalışması için Paypal firmasından uzman birkaç yönetici ile anlaşma sağladığı belirtiliyor.

Facebook’a Paypal’dan Dev Transfer

Blockchain benzeri bir kripto para platformu yaratma amacında olan Facebook, bu projesini hayata geçirmek üzere üst düzey deneyimli ve eğitimli personellerden oluşan 50 kişilik bir ekip oluşturmuş durumda. Ortaya atılan iddialara göre bu 50 kişilik ekibin yaklaşık olarak 5’te biri daha önce tek bir şirkette çalışıyordu ve bu şirketin PayPal firması olduğu belirtiliyor. Çok önemli kaynakların gün yüzüne çıkardığı bir başka detay ise Facebook’un blockchain ekibinin başında ise eski Paypal başkanı David Marcus yer alıyor. Bilindiği üzere David Marcus 2014 Haziran ayında Paypal’daki başkanlık görevinden ayrılmış ve Facebook’un Messenger programına yönetici pozisyonunda çalışmaya başlamıştı. Facebook kurucusu ve Ceo’su Mark Zuckerberg projesini gerçekleştirmek için yapmış olduğu bu önemli hamleler ile birlikte ser verip sır vermediği blockchain projesini en kısa süre içerisinde piyasaya sürme hazırlığı içerisinde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları