binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiFaiz Artırımı Olasılığı Yeniden Mi Doğdu? Minneapolis FED Başkanı Kashkari'den Olay Açıklamalar

Faiz Artırımı Olasılığı Yeniden Mi Doğdu? Minneapolis FED Başkanı Kashkari’den Olay Açıklamalar

Minneapolis FED Başkanı Neel Kashkari, dakikalar önce yaptığı açıklamasında faizlerin durumuna dair konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Minneapolis FED Başkanı Neel Kashkari, faiz oranlarının uzun bir süre daha sabit kalacağına inanmasına rağmen, kurumun gerekirse faiz artırımını değerlendirebileceğini belirtti.

Milken konferansında konuşan Kashkari, son enflasyon verilerine ilişkin endişelerini dile getirerek, mevcut para politikasının fiyat artışını merkez bankasının %2’lik hedefine döndürmek için yeterince kısıtlayıcı olup olmadığını sorguladı. Bu görüşlerini kurumun web sitesinde yayınlanan bir makalede paylaştı.

Kashkari, “En olası senaryo, uzun bir süre burada kalmamızdır” dedi. Enflasyon düşmeye başlarsa ya da işgücü piyasasında belirgin bir zayıflama olursa merkez bankasının faiz oranlarını düşürmeyi düşünebileceğini de sözlerine ekledi.

Ancak Kashkari faiz artırımı olasılığını da göz ardı etmedi. Kashkari, “Eğer enflasyonun %3’e yerleştiğine ve daha da faiz artırmamız gerektiğine ikna olursak, gerekirse bunu yaparız” dedi. Bunun en olası senaryo olmadığını ve faiz artırımı için çıtanın oldukça yüksek olduğunu vurguladı.

İlgili Haber  Goldman Sachs, Bu Yıl Kaç Faiz İndirimi Olacağına ve Tarihine Dair Tahminlerini Paylaştı

Kashkari, potansiyel faiz ayarlamalarına ilişkin yorumlarına ek olarak, uzun vadeli nötr faiz oranı tahminini %2’den %2.5’e yükselttiğini de açıkladı. Bu yıl para politikası konusunda oy kullanmayacak olan Minneapolis FED Başkanı, kısa vadede nötr oranın nerede olduğuna göre politika belirlemenin önemli olduğunu söyledi.

İlgili haberlerde, NY Fed Başkanı John Williams eninde sonunda faiz indirimine gidileceğini öne sürerken, Citadel’in kurucusu Ken Griffin Fed’in bu yıl, potansiyel olarak Aralık ayına kadar faiz indirimine gideceğini tahmin ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail