binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiGoldman Sachs, Bu Yıl Kaç Faiz İndirimi Olacağına ve Tarihine Dair Tahminlerini...

Goldman Sachs, Bu Yıl Kaç Faiz İndirimi Olacağına ve Tarihine Dair Tahminlerini Paylaştı

Goldman Sachs, bu yıl nihayetinde ne kadar faiz indirimi beklediğine dair yeni bir tahminde bulundu. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Goldman Sachs ekonomistleri, “çoğunlukla olaysız ancak güvercin” geçen Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısıyla birlikte bu yıl iki faiz indirimi öngörmeye devam ettiklerini açıkladı.

FOMC, bu yıl şu ana kadar enflasyon konusunda “daha fazla ilerleme kaydedilmediğine” dair şahin tonda bir değerlendirmeyi açıklamasına eklemişti. Ancak Jan Hatzius liderliğindeki ekonomistlere göre Başkan Powell basın toplantısında güvercin bir mesaj verdi.

“Tahminimiz değişmedi ve bu yıl Temmuz ve Kasım aylarında iki faiz indirimi beklemeye devam ediyoruz” diye eklediler.

İlgili Haber  CFTC Başkanı Rostin Behnam'dan Sıcak Kripto Para Açıklamaları

Ekonomistler Powell’ın konuşmasının en dikkat çekici yönünün faiz artırımı fikrine karşı güçlü bir şekilde geri adım atması olduğunu vurguladı. FED Başkanı, politika faizlerinde bir artışın “olası görünmediğini” belirtti ve mevcut politika ayarlarının yeterince kısıtlayıcı olduğuna dair güvenini dile getirdi.

Dahası, FED’in faiz artırımını değerlendirmek için yeterince kısıtlayıcı olmadığına dair ikna edici kanıtlara ihtiyaç duyacağını ve bu kanıtların şu anda mevcut olmadığını belirtti.

Ekonomistler, “Powell faiz indiriminin zamanlaması konusunda önemli bir ipucu vermedi ancak enflasyon konusunda tutarlı bir şekilde güvercin bir ton kullandı” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail