Cardano

“Farelerin Kralı”ndan İddialı Cardano (ADA) ve Ethereum (ETH) Açıklaması!

Cardano (ADA) CEO'su Charles Hoskinson, son dönemdeki gelişmeleri "bu daha başlangıç" şeklinde yorumladı.

Cardano‘yu (ADA) geliştirmenin yanı sıra Ethereum’un (ETH) kurucu ortaklarından birisi olan ve Charles Hoskinson, iddialı bir tweet attı. Hoskinson, son dönemde Cardano ve Ethereum ağlarında görülen işlem ücreti kıyaslamasının daha başlangıç olduğunu vurguladı.

Cardano’nun Ölçeklenebilirlik Planı İşe Yarıyor

Twitter profilinde kendisini “Farelerin Kralı” olarak da nitelendiren Hoskinson, eski projesini alt etmek için elinden gelen her şeyi yapmak istiyor gibi gözüküyor. Hoskinson, Cardano Daily tarafından paylaşılan gönderiye verdiği yanıtla da bunu kanıtladı.

Söz konusu gönderiye bakıldığında Cardano’nun 568 kat daha ucuz işlem ücreti ile daha yüksek işlem hacmine sahip olduğunun vurgulandığı görülüyor. Ethereum’un işlem hacmini çok az bir farkla geçen Cardano’nun buna rağmen 568 kat daha ucuz işlem ücreti gibi avantaja sahip olduğu gözlerden kaçmıyor.

Charles Hoskinson ise buna verdiği yanıtta bunun sadece başlangıç olduğunu ve Basho güncellemesi ile olayların yeni başlayacağını aktardı.

Cardano’nun yol haritasına bakıldığında Basho‘nun büyük bir ölçeklenebilirlik adımı olduğu görülüyor.  2022 yılının yol haritasına bakıldığında, Basho’nun Cardano ağındaki merkeziyetsiz uygulamalar için büyük bir avantaj saladığı görülüyor. Bu avantajlardan birisi de blok boyutunun 8 KB seviyesinden 72 KB seviyesine çekilmesi olarak bilinmekte. Blokların buna ek olarak beş saniye içerisinde %95 oranında eşleşmesi de hedeflenmekte. Hoskinson’un ifade ettiği başlangıç da tam olarak bu gibi gözüküyor.

ADA fiyatı ise bu gelişmelerin ışığında 1 dolar altından bir anda 1,41 dolar seviyesine kadar çıktı.

İlgili Haber
Cardano'da (ADA) Fiyata Etki Eden Pozitif Yansımalar Devam Edebilecek Mi?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

He hee farelerin kralı ebende o dertten gitti ETH ile kimse başa çıkamaz sadece altında kalırsınız.


Başa dön tuşu