Altcoin

Cardano’da (ADA) Fiyata Etki Eden Pozitif Yansımalar Devam Edebilecek Mi?

Cardano'da (ADA) Teknik Göstergeler Ne Yönde?

Cardano (ADA), eylül ayı içerisinde cardona ağı üzerinde akıllı kontratları destekleyip, çalışmaya başlaması ile birlikte fiyatın 1 dolar seviyelerinden 3 dolar seviyelerine çıktığını ve daha sonrasında btc’nin düşüşü ile beraber ADA’da geri çekilmeler yaşandığı gözlemleyebildik.

Son günlerde merkeziyetsiz borsa (DEX) SundaeSwap’ın finans uygulaması başlatması gibi pozitif haberlerin etkisi ile beraber Cardona’da BTC’nin karşısında pozitif ayrışmalar yaşandı. Peki fiyata etki eden bu pozitif yansımalar devam edebilecek mi? Teknik olarak inceleyelim .

Geçen hafta ile kıyaslandığında yaklaşık %30 yükseliş gerçekleştiren ADA, bu haftada 1.02 dolar ve 1.17 dolar destek seviyesinde tutunmaya devam ediyor. Bu bölgedeki major destek ve trend altında haftalık kapanışlar gelmediği takdirde, bu talep bölgesinden gerçekleşecek güçlü alımlar ile beraber fiyatların yukarı taşınması halinde 1.75 dolar ve 2.3 dolar direnç seviyeleri takip edilebilir.

Günlük zaman diliminde baktığımızda ise haftalıkta gördüğümüz gibi yükselen trendte bir çok defa test edilmiş stratejik bölge olarak görülen 1.02 dolar ve 1.17 dolar bant aralığı önem taşımakta.

Ayrıca 3 dolar seviyelerinden gelen düşen trendin 3 defa denenip bu bölgeden red gelmesi ile beraber bir geri çekilme mevcut. Satış gelen 1.7 dolar ve 1.95 dolar bant aralığının kırılımı ve bu bölgenin üzerinde kalıcı olması ile beraber kısa vadede 2.6 dolar ve 2.8 dolar direnç seviyeleri hedeflenebilir.

Özetleyecek olursak; belirtilen bölge üzeri haftalık ve günlük kapanışlarla beraber gelecek olan yeni etkinlik ve haberlerin etkisi ile fiyattaki pozitif yansımaların devamını görebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu